به وب سایت پخش تهران خوش آمدید
پیگیری سفارش : [02632816696]
تلفن های مشاوره خرید : [ 09123661236 ]
آخرین بروز رسانی قیمت ها 1403/05/03 چهارشنبه
سبد خرید

روشویی دستشویی یکی از مهم ترین وسایل بهداشتی در هر خانه ای است. اما یکی از سوالاتی که ممکن است برای بسیاری از افراد پیش بیاید، این است که روشویی دستشویی را در چه ارتفاعی نصب کنند؟
در این مطلب، به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت، پس پیشنهاد می کنم در ادامه همراه ما باشید.


تهیه کردن ابزار کار اولین گام در نصب روشویی

 

تهیه کردن ابزار کار اولین گام در نصب روشویی

 

نصب روشویی ، با تهیه لوازم کار مناسب، به راحتی قابل انجام است.  برای این کار، شما باید ابزار های زیر را تهیه بفرمایید که عبارت اند از:

- تراز دستی

- پیچ گوشتی

- پیچ و رولپلاک

- دریل با مته گردبر

- متر یا سانتی متر برای اندازه گیری

دقت داشته باشید که قبل از هر اقدامی، باید از سلامت انشعابات شیر آب های گرم و سرد و همچنین نوع قرار گیری آن ها هنگام گذاشتن سینک یا کابینت، اطمینان حاصل نمایید.


اندازه گیری دقیق ارتفاع روشویی

 

برای اندازه گیری دقیق ارتفاع روشویی کابینت، ابتدا باید فاصله از زمین تا سطح بالای کابینت را اندازه بگیرید. سپس با توجه به ارتفاع روشویی دیواری که قصد نصب آن را دارید، فاصله مورد نیاز برای نصب روشویی دیواری را محاسبه کنید.

سپس با استفاده از سینک، ارتفاع محاسبه شده را در نقطه مورد نظر بر روی دیوار نشان بدهید. بعد با استفاده از یک متر، فاصله از نشانه تا سطح کابینت را اندازه بگیرید و با فاصله مورد نیاز برای نصب روشویی دیواری مقایسه کنید.

فقط مهم این نکته را هرگز فراموش نکنید که ارتفاع استاندارد برای نصب روشویی دیواری ۸۵ تا ۹۰ سانتی متر است. البته ابن ارتفاع نصب به قد افراد خانواده، می توانید متغییر باشد.


تراز کردن سطح روشویی

 

تراز کردن سطح روشویی

 

مهم ترین مرحله بعد از نصب روشویی، تراز کردن آن به صورت دستی می باشد. دوستان عزیز به این جمله دقت کنید که تراز کردن، نه تنها باعث استاندارد شدن و راحتی استفاده از روشویی می شود، بلکه باعث افزایش جذابیت محیط سرویس بهداشتی شما نیز، خواهد شد.

در نظر داشته باشید که اگر مسئله ی تراز کردن، به خوبی رعایت نشود، باعث دوباره کاری و افزایش هزینه های اضافی خواهد شد.

یک نکته ی دیگر که باید در نظر داشته باشید که قبل از تراز کردن، بهتر است سینک، لوله کشی و... را نصب کرده تا این تراز کردن، راحت تر، صورت بگیرد.


قسمت قرار گیری لوله و شیر آب را باز کنید

 

قسمت قرار گیری لوله و شیر آب را باز کنید

 

دقت داشته باشید که در این مرحله با استفاده از یک دریل گردبر، شما باید به صورت دقیق، مکان لوله های آب گرم و سرد و همچنین لوله فاضلاب را به خوبی در بیاورید تا ظاهری تمیز و مرتب داشته باشد.

جالب است به دانید که بعضی از کابینت و روشویی ها قسمت های مختلف برای راحتی کاربران، در آورده شده است.


نصب پایه روشویی

 

در ادامه ی مطلب روشویی را در چه ارتفاعی نصب کنیم، به این قسمت رسیدیم که باید بعد از برش در آوردن قسمت های مربوط به لوله و فاضلاب، باید پایه روشویی را نصب نماییم.

پیشنهاد ما به شما این است که از یک پایه محکم و با کیفیت برای نگهداری روشویی استفاده نمایید. بعد از آن، پایه روشویی را به راحتی به وسیله ی پیچ و رول پلاک، محکم نمایید.


انتخاب و جاگذاری سینک روشویی

 

انتخاب و جاگذاری سینک روشویی

 

خب بعد از انجام تمامی مراحل به اخرین قسمت نصب روشویی، می رسیم. دقت نمایید که سینک روشویی به دو نوع توکار و روکار، تقسیم می شود.

 

  • سینک روشویی توکار

 

سینک روشویی توکار

 

سینک روشویی توکار، دقیقا زیر کانتر یا سنگ تعبیه شده کار گذاشته می شود. دقت کنید که در این مدل؛ تمام سطح توسط کابینت و سنگ گرانیت و… پوشانده شده است و دقیقا کاسه در زیر آن قرار می گیرد.

 

  • سینک روشویی روکار

 

سینک روشویی روکار

 

سینک روشویی روکار، جز پرطرفدارترین مدل های روشویی می باشد. این مدل، فضایی مجزا برای کاسه و کابین آن در نظر گرفته شده است.

در مورد سینک روشویی توکار نیز باید به این نکته توجه نمایید که فاصله آب ریز شیر روشویی توکار، تا لبه ی سینک روشویی باید تقریبا 15 سانتی‌ متر باشد.

خب! برای نصب روشویی روکار؛ با استفاده از ابزار دریل و گردبر، سوراخی به اندازه شش سانتی متر روی صفحه ایجاد نمایید. در بعضی مدل ها، جای شیر وجود ندارد، پس اگر مال شما هم، به این ترتیب است، پس یک سوراخ نیز به قطر 2 تا 3 سانتی متر بر روی صفحه، ایجاد نمایید.

 

در این مطلب ما به در مورد این که روشویی را در چه ارتفاعی نصب کنیم؟ توضیح دادیم. توجه داشته باشید که نصب روشویی ، با تهیه لوازم کار مناسب، به راحتی قابل انجام است. با توجه به لیست لوازم کاری که در ابتدای این مطلب به شما گفتیم، مطمئن شوید که همه چیز برای نصب روشویی آماده می باشد.