به وب سایت پخش تهران خوش آمدید
پیگیری سفارش : [02632816696]
تلفن های مشاوره خرید : [ 09123661236 ]
آخرین بروز رسانی قیمت ها 1403/02/31 دوشنبه
سبد خرید

اگر در حال عوض کردن دکوراسیون سرویس بهداشتی خود هستید و یا به هر دلیلی تصمیم گرفتید شیر روشویی جدید بخرید، لازم است که با انواع شیر روشویی که مدل‌های مختلقی دارد از تک پایه گرفته تا دو پایه، سه پایه، پایه بلند، پایه کوتاه، دیواری، فشاری، چشمی، اهرمی، پدالی و لمسی آشنا شوید و مزایا و معایب هر کدام را بدانید؛ برای شناخت تک تک این شیرآلات و آشنایی با بهترین برندهای شیرآلات روشویی در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

 

فهرست مطالب

انواع شیر روشویی

     - شیر روشویی تک پایه

     - شیر روشویی دو پایه

     - شیر روشویی سه پایه

     - شیر روشویی پایه بلند

     - شیر روشویی پایه کوتاه

     - شیر روشویی دیواری یا توکار

     - شیر روشویی فشاری

     - شیر روشویی چشمی

     - شیر روشویی اهرمی

     - شیر روشویی پدالی

     - شیر روشویی لمسی

خرید انواع شیر روشویی از پخش تهران

 

انواع شیر روشویی

 

انواع شیر روشویی

شیرآلات روشویی از نظر جنس، سبک طراحی، نوع استفاده و همچنین قیمت با هم تفاوت دارند.

در ادامه با انواع شیر روشویی همچون شیر روشویی تک پایه که بیشترین کاربرد را دارد، شیر روشویی دو پایه که سبک سنتی دارد، شیر روشویی سه پایه که ترکیبی از سبک مدرن و سنتی است، شیر روشویی پایه بلند که محبوبیت زیادی دارد و ... به طور کامل آشنا خواهید‌شد.

 

شیر روشویی تک پایه

 

شیر روشویی تک پایه

این نوع شیر در میان انواع شیر روشویی رایج‌ترین مدل برای روشویی حمام و سرویس بهداشتی است؛ همانطور که از اسمش مشخص است برای نصب آن تنها باید یک سوراخ در حوضچه روشویی ایجاد کرد. بیشتر این شیرها دارای یک اهرم هستند که از طریق آن میزان جریان و دمای آب خروجی کنترل می‌گردد.
 

 همچنین شیرهای تک پایه دو اهرمه نیز وجود دارند که یک اهرم برای آب سرد و اهرم دیگر برای آب گرم استفاده می‌شود.

شیر روشویی تک پایه در طیف گسترده‌ای از طرح‌های مدرن و سنتی، منحنی یا فلت و... موجود است و جنس آن می‌تواند از استیل، نیکل، برنج و … باشد که با روکش‌های کرومی، طلایی، مشکی، سفید و غیره به بازار عرضه می‌شود.

 

مزایا

مناسب فضاهای کوچک

استفاده آسان

 

معایب

ندارد

 

شیر تک پایه مناسب چه روشویی است؟

امروزه اکثر سرویس بهداشتی‌ها فضای کمی دارند از این‌رو کاربران مجبورند از روشویی‌های کوچک که حجم زیادی از سرویس بهداشتی آن‌ها را اشغال نمی‌کنند استفاده کنند؛ این نوع روشویی‌ها نیز دارای حوضچه‌های کم حجم هستند و راهی جزء استفاده از شیرآلات کوچک برای کاربران باقی نمی‌گذارند.

با این وجود اگر شما هم در سرویس بهداشتی خود، روشویی کم حجم نصب کرده‌اید، بهترین گزینه برای شما انتخاب و خرید شیر روشویی تک پایه است.

 

شیر روشویی دو پایه

 

شیر روشویی دو پایه

این نوع شیر روشویی دارای دو نازل است که یک نازل مخصوص آب گرم و نازل دیگر مخصوص آب سرد می‌باشد. شیر روشویی دو پایه در حمام‌ها و سرویس‌های بهداشتی که سبکی سنتی دارند به‌کار می‌رود.


انگلستان تنها کشوری است که از شیر روشویی دو پایه نسبت به دیگر انواع شیر روشویی بیشترین استفاده را دارد؛ علت عدم استقبال از این نوع شیر این است که نمی‌توان دمای آب را کنترل کرد، زیرا آب یا کاملا سرد و یا کاملا داغ است؛ همانند شیر مخلوط روشویی تک پایه این نوع شیر نیز در مدل‌های مختلف تولید می‌شود.

 

مزایا

مجهز به دو نازل جداگانه

طراحی بسیار زیبا و منحصر به فرد

 

معایب

عدم کنترل دمای آب

 

آیا شیر روشویی دو پایه مناسب شماست؟

همانطور که اشاره کردیم شیر روشویی دو پایه امکان کنترل دمای آب را به شما نمی‌دهد؛ از این‌رو زمانی که این شیر روشویی را خریداری کنید یا همیشه با آب داغ مواجه خواهید شد یا آب سرد و تنظیم دمای آب کار خیلی مشکلی است.

بنابراین خرید شیر روشویی دو پایه را که به عنوان یکی از شیرآلات سنتی نیز شناخته می‌شود به شما پیشنهاد نمی‌کنیم.

 

شیر روشویی سه پایه

 

شیر روشویی سه پایه

کارکرد این نوع شیر روشویی مانند شیر روشویی تکی است با این تفاوت که روی حوضچه روشویی سه سوراخ ایجاد می‌شود که بر روی سوراخ وسط شیر نازل نصب می‌گردد و دو سوراخ دیگر به اهرم کنترلی آب سرد و گرم اختصاص دارند؛ با نصب این نوع شیر، کنترل خوبی بر روی جریان و دمای آب خواهید داشت؛ البته کار با آن کمی سخت‌تر است، زیرا برای کنترل جریان و دمای آب باید هر دو نازل را تنظیم کنید.

شیر مخلوط روشویی سه پایه در سبک‌های مدرن و سنتی در بازار موجود است و قیمت آن گران‌تر از انواع  شیر روشویی تک پایه و دو پایه می‌باشد.

 

مزایا

مجهز به دو نازل جداگانه برای آب گرم و سرد

 

معایب

سخت بودن کنترل و تنظیم دمای آب

قیمت بالا

 

شیر سه پایه مناسب چه روشویی است؟

اگر در سرویس بهداشتی خود فضای بزرگ و مناسبی برای نصب روشویی دارید که از حوضچه بزرگی مجهز به سه سوراخ برخوردار است، شیر روشویی سه پایه می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد؛ البته می‌توانید از این شیر در سرویس بهداشتی کوچک هم استفاده کنید اما امکان دارد دکوراسیون سرویس بهداشتی شما را کوچک نشان دهد.

از طرفی قبل از اینکه تصمیم بگیرید شیر روشویی سه پایه را خریداری کنید بهتر است، به کاربری سخت آن هم فکر کنید، چراکه اگر به دنبال شیر روشویی هستید که با استفاده از آن بتوانید به راحتی میزان گرمی و سردی آب را تنظیم و کنترل کنید، این شیر روشویی نمی‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

 

شیر روشویی پایه بلند

 

شیر روشویی پایه بلند

از دیگر انواع شیر روشویی، می‌توان به مدل پایه بلند اشاره کرد که با افزایش محبوبیت حوضچه‌های روشویی کانترتاپ شاهد استقبال از آن هستیم؛ این نوع شیر مخلوط روشویی به صورت تک پایه تولید می‌شود، یعنی برای نصب آن تنها به ایجاد یک سوراخ در روشویی نیاز است؛ بنابراین کارکرد آن مانند شیر روشویی تک پایه است و معمولا از طریق یک اهرم، جریان و دمای آب کنترل می‌گردد، البته مدل دو اهرمه آن نیز در بازار موجود است.

شیر مخلوط روشویی پایه بلند باعث می‌شود دکوراسیون حمام یا سرویس بهداشتی شیک‌تر و منظم‌تر از قبل به نظر برسد. این نوع شیرآلات روشویی در مدل‌های مدرن و سنتی با متریال گوناگون و روکش‌های مختلف تولید و به بازار عرضه می‌گردد.

 

مزایا

تاثیر فوق‌العاده در زیبایی دکوراسیون سرویس بهداشتی

استفاده آسان

 

معایب

ندارد

 

شیر پایه بلند مناسب چه روشویی است؟

شیر روشویی پایه بلند از این نظر که مناسب روشویی‌های کوچک است با شیر روشویی تک پایه وجه مشترک دارد. با وجود اینکه شیر پایه بلند هم برای روشویی‌های کوچک و هم بزرگ قابل استفاده است، امکان دارد در مدل‌های بزرگ روشویی کمی جلوه سرویس بهداشتی شما را خلوت و خالی نشان دهد.

به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم که از شیر روشویی پایه بلند در روشویی‌های کم حجم که در سرویس بهداشتی‌های کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرند استفاده کنید تا بتواند بهترین تاثیر را در زیبایی سرویس بهداشتی شما داشته باشد.

 

شیر روشویی پایه کوتاه

 

شیر روشویی پایه کوتاه

یکی دیگر از انواع شیر روشویی، شیر روشویی پایه کوتاه می‌باشد که برای سرویس‌های بهداشتی و حمام‌های کوچک مناسب است.

اگر عرض حوضچه روشویی شما کمتر از 60 سانتی‌متر می‌باشد، پیشنهاد می‌شود از شیر روشویی پایه کوتاه استفاده کنید تا بتوانید یک تناسب زیبا بین حوضچه و شیر روشویی ایجاد کنید.

شیر روشویی پایه کوتاه معمولا دارای یک اهرم است و از طریق آن جریان و دمای آب کنترل می‌شود.

 

مزایا

زیبا جلوه دادن سرویس بهداشتی‌های کوچک

 

معایب

سخت بودن شستشوی صورت و دست‌ها به دلیل ارتفاع کم شیر

 

شیر پایه کوتاه مناسب چه روشویی است؟

اگر فضای کمی در سرویس بهداشتی خود دارید و به همین دلیل هم مجبور شده‌اید از یک روشویی با حوضچه کوچک در سرویس بهداشتی خود استفاده کنید، یکی از بهترین مدل‌های شیر روشویی که می‌توانید از آن استفاده کنید، شیر پایه کوتاه است.

شیر روشویی پایه کوتاه به دلیل طراحی که دارد مناسب روشویی‌هایی است که عرض حوضچه آن‌ها کم است.

 

شیر روشویی دیواری یا توکار

 

شیر روشویی دیواری یا توکار

امروزه شیر روشویی دیواری در کنار شیر روشویی پایه بلند محبوبیت زیادی کسب کرده است و برای استفاده از حوضچه‌های کانترتاپ ایده‌آل می‌باشد.

با نصب شیر مخلوط روشویی دیواری کل فضای کانتر روشویی در اختیار شماست و یک نمای مینیمالیستی ایجاد می‌کند. همانطور که پیداست این مدل نسبت به دیگر انواع شیر روشویی به فضای کمتری نیاز دارد؛ در گذشته این نوع شیرآلات را بیشتر در هتل‌ها و رستوران‌ها می‌دیدید، اما اکنون طیف وسیعی از شیرهای روشویی دیواری در مدل‌های گوناگون برای استفاده در سرویس‌ بهداشتی‌های خانگی نیز تولید می‌شوند.

ساختار شیرآلات روشویی دیواری معمولا به این صورت است که نازل آب به طور عمود در دیوار نصب می گردد و در کنار آن یک یا دو اهرم کنترل آب تعبیه می‌شود؛ در برخی از مدل‌ها ممکن است اهرم و نازل خروج آب روی یک صفحه نصب شده باشند و در برخی دیگر جدا از هم باشند. اگر به دنبال یک طرح مینیمالیستی و مدرن می گردید مدلی را انتخاب کنید که صفحه پشتی نداشته باشد.

 

مزایا

در اختیار داشتن کل فضای کانتر روشویی

شیک‌تر به نظر رسیدن فضای سرویس بهداشتی

 

معایب

سخت بودن تعمیر شیر دیواری درصورت بروز مشکل

 

شیر دیواری یا توکار مناسب چه روشویی است؟

اگر روشویی که در سرویس بهداشتی خود نصب کرده‌اید، به شکلی طراحی شده است که کانتری برای قرارگیری شیر روشویی بر روی آن ندارد، باید از شیر روشویی توکار یا دیواری استفاده کنید یا اگر دوست دارید فضای کانتر روشویی با نصب شیر گرفته نشود، بهترین گزینه برای شما شیر دیواری یا توکار است.

البته اگر فضای کمی هم دارید و علاقه‌ای به استفاده از شیر تک پایه، پایه بلند یا پایه کوتاه ندارید می‌توانید با استفاده از شیر توکار هم در فضا صرفه‌جویی کنید و هم اینکه جلوه ویژه‌ای به سرویس بهداشتی خود بدهید.

 

شیر روشویی فشاری

 

شیر روشویی فشاری

از این نوع شیر مخلوط روشویی قبلا در سرویس‌های بهداشتی عمومی به خاطر صرفه‌جویی در مصرف آب استفاده می‌شد، اما اکنون شیر روشویی فشاری به خانه‌ها نیز راه یافته است تا راهکاری برای کم مصرف کردن آب باشد.

طرز کار شیر روشویی فشاری به این شکل است که وقتی اهرم آن را فشار می‌دهید، آب به مدت 5 تا 15 ثانیه از نازل خارج می‌شود و سپس به صورت خودکار جریان آن قطع می‌شود.

به همین دلیل مدل فشاری در مقایسه با انواع مدل‌های شیر روشویی تاثیر بیشتری در صرفه‌جویی آب دارد.

اگر کودک خردسال در خانه دارید که معمولا فراموش می‌کند شیر آب را ببندد یا اگر یکی از اعضای خانواده عادت دارد هنگام مسواک زدن شیر آب را باز بگذارد، بهترین راه برای حل این مشکلات نصب شیر فشاری است؛ این شیرآلات در مدل‌های مختلف که یا بر روی دیوار و یا بر روی کانتر روشویی نصب می‌شوند موجود می‌باشند.

 

مزایا

صرفه‌جویی در مصرف آب

استفاده راحت

امکان نصب هم بر روی دیوار و هم بر روی کانتر روشویی

 

معایب

قیمت بالا

 

شیر فشاری مناسب چه روشویی است؟

شیر روشویی فشاری به دلیل مدل طراحی‌اش بیشتر مناسب روشویی‌های کوچک و کم حجم است. از طرفی آن دسته از کاربرانی که دوست دارند با یک تیر دو نشان بزنند، به گونه‌ای که هم در مصرف آب صرفه‌جویی کنند و هم شیری که استفاده می‌کنند هیچ فضایی از کانتر روشویی آن‌ها را اشغال نکند، می‌توانند از این شیر روشویی استفاده کنند.

 

شیر روشویی چشمی

 

شیر روشویی چشمی

شیر روشویی چشمی یا مادون قرمز بیشتر در سرویس‌های بهداشتی عمومی کاربرد دارد اما می‌توانید برای صرفه‌جویی در مصرف آب از این مدل شیر روشویی در سرویس بهداشتی منزل خود نیز استفاده کنید.

نحوه کار شیر روشویی چشمی به این شکل است که تا وقتی دست‌های خود را زیر نازل قرار دهید، آب از آن خارج می‌شود و به محض کنار بردن دست‌ها، خروج آب متوقف می‌گردد. 

استفاده از شیر چشمی ساده‌تر و راحت‌تر از دیگر انواع شیر روشویی است. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که قیمت انواع شیر روشویی چشمی بالاتر از دیگر مدل‌های شیر روشویی می‌باشد و همچنین نگهداری و تعمیر شیرآلات چشمی نسبت به سایر شیرها، سخت‌تر است؛ البته این نوع شیر درصورتی که باتری کمکی نداشته باشد، هنگام قطع برق کار نمی‌کند.

 

مزایا

صرفه‌جویی در مصرف آب

استفاده راحت 

 

معایب

از کار افتادن با قطعی برق درصورت نداشتن باتری کمکی

سخت بودن تعمیرات شیر چشمی درصورت خراب شدن آن

قیمت بالا

 

شیر چشمی مناسب چه کسانی است؟

آن دسته از کاربرانی که در منزل از افراد سالمند نگهداری می‌کنند که استفاده از اهرم شیر برایشان خیلی سخت است یا کودکان خردسالی دارند که فراموش می‌کنند شیر آب را ببندند؛ در حالی که صرفه‌جویی در مصرف آب هم از اهمیت بسیار زیادی برایشان برخوردار می‌باشد، بهتر است از شیر چشمی استفاده کنند.

 

شیر روشویی اهرمی

 

شیر روشویی اهرمی

یکی دیگر از انواع شیر روشویی، شیر روشویی اهرمی است. درواقع در این نوع شیر به جای دو اهرم از یک اهرم استفاده شده است که با بالا و پایین شدن آن، آب باز و بسته شده و همچنین با چپ و راست کردن آن، آب سرد و گرم می‌شود؛ از آن‌جایی که استفاده از شیر اهرمی خیلی آسان است، این شیر از محبوبیت بالایی در بین کاربران برخوردار است، به گونه‌ای که اکثر افراد از این شیر در روشویی خود استفاده می‌کنند.


شیر روشویی اهرمی دوام بالایی دارد و علاوه‌بر این ظاهر زیبایی نیز دارد. به دلیل استفاده رایج از شیر اهرمی، درصورتی که این شیر دچار خرابی شود، هم قطعات آن در بازار یافت می‌شود و هم اینکه امکان تعمیر آسان آن وجود دارد.

 

مزایا

قیمت مناسب

دوام بالا

استفاده راحت

 

معایب

ندارد

 

شیر روشویی اهرمی مناسب چه روشویی است؟

از آن‌جایی که شیر روشویی اهرمی به جای داشتن دو اهرم دارای یک اهرم است که با استفاده از آن هم می‌توانید جریان آب را قطع و وصل کنید و هم اینکه دمای آب را تنظیم کنید، نیازی به فضای زیاد ندارد و برای آن دسته از روشویی‌های کم حجمی که در سرویس‌ بهداشتی‌های کوچک نصب می‌شوند مناسب است.

 

شیر روشویی پدالی

 

شیر روشویی پدالی

از دیگر انواع شیر روشویی، شیر روشویی پدالی می‌­باشد که به دلیل نداشتن هیچ اهرمی در کنار شیر برای قطع و وصل کردن یا کنترل جریان و دمای آب، جزو بهداشتی‌ترین شیرآلات محسوب می­‌شود.

طرز کار شیر روشویی پدالی همانطور که از نامش پیداست به این شکل است که با فشار دادن پدال آن، آب باز می‌شود؛ میزان فشردن پدال آن نیز باعث کم و زیاد شدن فشار آب می‌‌شود.

از آن‌جایی که در شیرهای پدالی نیازی به دخالت دست نیست، امکان انتقال ویروس و میکروب وجود ندارد؛ به همین دلیل از این شیر در مکان‌های عمومی مثل فروشگاه‌ها، فرودگاه‌ها، مساجد، مدارس، بیمارستان‌ها و... استفاده می‌شود.

 

مزایا

استفاده راحت و بدون دخالت دست

برخوردار بودن از بهداشت بسیار بالا

 

معایب

عدم استفاده در هر فضایی

 

شیر روشویی پدالی مناسب چه مکانی است؟

شیر روشویی پدالی در مکان‌های عمومی که به دلیل ازدیاد جمعیت، مسئله رعایت بهداشت اهمیت بیشتری پیدا می‌کند، مورد استفاده قرار می‌گیرد و تنها مناسب اماکن و فضاهای عمومی است.

 

شیر روشویی لمسی

 

شیر روشویی لمسی

و اما آخرین مدل از انواع شیر روشویی که تصمیم داریم در این مطلب به آن اشاره کنیم، شیر روشویی لمسی است که به عنوان یکی از مدرن‌ترین شیرآلات روشویی در بازار شناخته می‌شود و از نظر صرفه‌جویی در مصرف آب، هم تراز با شیر چشمی و فشاری است.

طرز کار شیر روشویی لمسی، همانطور که از اسمش پیداست به این شکل است که با لمس کردن آن، جریان آب قطع و وصل می‌شود و استفاده از آن به ساده‌ترین شکل ممکن امکان‌پذیر است؛ تنظیم دمای آب در این نوع شیر نیز با استفاده از اهرم صورت می‌گیرد، با چپ و راست کردن اهرم، دمای آب سرد و گرم می‌شود؛ بعد از تنظیم دمای آب با لمس کردن شیر، آب با همان دمای از قبل تنظیم شده جریان پیدا می‌کند.

اهرم استفاده شده در شیر روشویی لمسی در بعضی از مدل‌ها سایز بزرگ و در برخی دیگر سایز کوچک می‌باشد.

 

مزایا

استفاده راحت

صرفه‌جویی در مصرف آب

 

معایب

امکان خراب شدن صفحه لمسی

 

شیر روشویی لمسی مناسب چه کسانی است؟

همانطور که اشاره کردیم شیر روشویی لمسی جزو شیرآلات مدرن به حساب می‌آید، از این‌رو مناسب سرویس بهداشتی‌هایی با فضای مدرن و لاکچری است؛ از طرفی بهترین گزینه برای افرادی است که از سالمندان در خانه خود نگهداری می‌کنند که استفاده از اهرم برای قطع و وصل کردن جریان آب یا تنظیم دمای آب برایشان مشکل است.

 

خرید انواع شیر روشویی از پخش تهران

 

اکنون که با انواع شیر روشویی آشنا شدید، می‌توانید برای خرید هر کدام از انواع آن به فروشگاه اینترنتی پخش تهران مراجعه کنید.

فروشگاه پخش تهران، امکان خرید شیر روشویی در مدل‌ها و برندهای متنوع را همراه با گارانتی معتبر برای شما مشتریان عزیز فراهم کرده است.

شما می‌توانید با کلیک بر روی این لینک "خرید شیر روشویی" به صفحه خرید اینترنتی انواع شیرآلات روشویی وارد شده و هر شیر روشویی که به آن نیاز دارید را متناسب با برند، ویژگی‌های آن و بودجه‌ای که دارید با تخفیف ویژه خریداری کنید.