به وب سایت پخش تهران خوش آمدید
پیگیری سفارش : [02632816696]
تلفن های مشاوره خرید : [ 09123661236 ]
آخرین بروز رسانی قیمت ها 1402/12/10 پنچشنبه
سبد خرید

تنوع در عین حال که خوب است، خیلی هم دردسرساز است. چون هر چقدر تنوع یک محصول زیاد باشد انتخاب و خرید آن سخت‌‌تر خواهد شد؛ از آن‌جایی که این روزها تنوع در تمامی محصولات بیداد می‌کند، این مسئله هنگام خرید شیر حمام نیز وجود دارد؛ به همین دلیل مطمئنا زمان خرید شیر حمام، مانند هر محصول دیگری با مشکل مواجه خواهید شد.

 

از این‌رو تصمیم داریم در ادامه این مطلب شما را با انواع شیرآلات حمام، مزایا و کاربرد آن‌ها آشنا کنیم تا هنگام خرید هر یک از انواع شیر حمام، دچار سردرگمی نشوید. 

 

فهرست مطالب

با انواع شیرآلات حمام آشنا شوید

     - شیرآلات حمام با طراحی سنتی

     - شیرآلات حمام توکار

     - شیرآلات حمام دو پایه‌‌ای

     - شیرآلات حمام سه تکه‌‌ای

     - شیرآلات حمام پایه بلند

     - شیرآلات حمام چهار تکه‌‌ای

     - شیرآلات حمام ترموستاتیک

     - شیرآلات حمام دیجیتال

خرید انواع شیرآلات حمام از پخش تهران


با انواع شیرآلات حمام آشنا شوید

 

انواع شیرآلات حمام

قبل از اینکه با کاربرد و مزایای انواع شیرآلات حمام آشنا شوید، لازم است یک آشنایی کلی با انواع آن داشته باشید.

انواع شیر حمام که قرار است در این مطلب به معرفی‌ آن‌ها بپردازیم شامل: شیرآلات حمام با طراحی سنتی، توکار، دو پایه‌ای، سه تکه‌ای، پایه بلند، چهار تکه‌ای، ترموستاتیک و دیجیتال می‌باشند.

درصورتی که تصمیم دارید یک شیر حمام خریداری کنید، ادامه این مطلب را از دست ندهید تا ضمن آشنایی با هر یک از این شیرآلات، بتوانید متناسب با نیاز و بودجه‌ای که دارید یکی از انواع آن‌ها را انتخاب و خریداری کنید.

 

شیرآلات حمام با طراحی سنتی
 

شیرآلات حمام سنتی

شیرآلات حمام سنتی، قدیمی‌ترین انواع شیر حمام هستند.

منتهی شیرآلات سنتی که اکنون در بازار موجود هستند، کابوس‌های شیرهای قدیمی گذشته را زنده نمی‌کنند؛ چراکه تنها سبک طراحی آن‌ها سنتی است، در حالیکه از مواد درجه یک و مقاوم در ساخت آن‌ها استفاده شده است.

بنابراین نیازی نیست با شنیدن نام شیر حمام سنتی به یاد شیرهای قدیمی که دائما چکه می‌کردند، اتصالات ضعیفی داشتند و پوسته پوسته می‌شدند بیافتید.

درواقع هدف از طراحی و تولید شیرآلات حمام سنتی، تمرکز بر روی آن دسته از مشتریانی است که به سبک و سیاق طراحی سنتی دکوراسیون بخش‌های مختلف خانه علاقه‌مند هستند.

با این وجود اگر شما هم از میان انواع شیرآلات حمام به دنبال شیری هستید که در کنار استفاده از مواد باکیفیت و درجه یک در ساخت آن، طراحی سنتی داشته باشد، خرید شیر حمام با سبک سنتی گزینه بسیار مناسبی برای شماست. 

مزایا
 - قیمت مناسب

 - نصب آسان

معایب
 - تنظیم سخت دمای آب

 

شیرآلات حمام توکار
 

شیرآلات حمام توکار

بعد از معرفی شیرآلات حمام با طراحی سنتی، نوبت آن است که به سراغ دیگر انواع شیر حمام که سبک طراحی آن‌ها مدرن است برویم.

یکی از انواع شیرآلات حمام با طراحی مدرن که اتفاقا طرفداران زیادی هم دارد، شیر حمام توکار است؛ از آن‌جایی که لوله‌های این مدل شیر حمام در دیوار پنهان می‌شوند، به آن شیر توکار می‌گویند. 
 

فرقی نمی‌کند که ظاهر شیرآلات حمام مدرن یا سنتی باشد، چراکه با توکار بودن آن‌ها، جلوه بسیار زیبایی به حمام شما داده می‌شود.
 

شیرهای توکار موجب می‌شوند که یک نقطه کانونی خیره کننده در حمام ایجاد گردد و دکوراسیون حمام کاملا مرتب به نظر برسد؛ همچنین این شیرآلات مانع تجمع رسوبات در لبه وان حمام می‌گردند.
 

با نصب شیرآلات توکار، تمیز کردن حمام به سرعت انجام خواهد شد و جایی برای تجمع میکروب‌ها و باکتری‌ها باقی نخواهد ماند. 
 

اگر دکوراسیون حمام اهمیت ویژه‌ای برایتان دارد و دوست دارید در کنار زیبایی چشم‌گیر حمام، نهایت بهداشت و تمیزی را در این محیط شاهد باشید، بهتر است از شیرآلات حمام توکار استفاده کنید.

البته استفاده از شیرآلات توکار، به دلیل قرارگیری لوله‌های آن‌ها در دیوار، برای آن دسته از کاربرانی مناسب است که در حال ساخت و ساز خانه یا بازسازی و تغییر دکوراسیون حمام خود هستند.

مزایا
 - جلوه بسیار زیبا

 - تمیز کردن آسان

معایب
 - قیمت بالا
 - تعمیر هزینه‌بر
 

شیرآلات حمام دو پایه ای
 

شیر حمام دو پایه ای

یکی دیگر از انواع شیر حمام که جزو رایج‌ترین انواع شیرآلات حمام است، شیرآلات حمام دو پایه ای می‌باشد که در دو حالت طراحی و تولید می‌شود؛ به گونه‌ای که یا دارای دو اهرم است یا دارای یک اهرم؛ مدل دو اهرمه این شیر، به این شکل طراحی شده است که دارای یک اهرم برای تنظیم آب سرد و یک اهرم برای تنظیم آب گرم می‌باشد؛ اما مدل تک اهرمی این شیر به گونه‌ای طراحی شده است که با حرکت دادن آن به سمت بالا و پایین، شدت جریان آب خروجی تنظیم می‌شود و با چپ و راست کردن آن دمای آب تغییر می‌کند.

مزیت مدل دو اهرمی، شیرآلات حمام دو پایه ای در مقایسه با شیرآلاتی که دارای طراحی سنتی هستند، تنظیم راحت دما و شدت آب سرد و گرم خروجی است. مزیت استفاده از شیرآلات تک اهرمی نیز این است که امکان کنترل شدت و دمای آب خروجی را با یک دست امکان پذیر می‌کند. 

مزایا
 - کنترل راحت دمای آب
 - قیمت مناسب
 

شیرآلات حمام سه تکه ای
 

شیرآلات سه تکه
همانطور که از نام شیرآلات حمام سه تکه‌ ای پیداست، این مدل از شیرآلات دارای سه قطعه مجزا از یکدیگر هستند که برای نصب آن‌ها به سه سوراخ بر روی دیوار یا لبه وان نیاز است؛ البته مدل‌های مختلفی از این نوع شیرآلات طراحی و ساخته شده‌اند که بعضی از آن‌ها دارای دو تکه جداگانه، برای تنظیم آب سرد و گرم هستند و فاقد شلنگ و سردوش می‌باشند؛ برخی دیگر نیز برای کنترل دما و جریان آب دارای یک اهرم و شلنگ و سردوش جداگانه هستند.

ویژگی‌ها
 - نیاز به 3 سوراخ برای نصب
 - تولید شده در دو مدل: دو اهرم بدون شلنگ و سردوش | یک اهرم با شلنگ و سردوش
 

شیرآلات حمام پایه بلند
 

شیر پایه بلند

یکی دیگر از انواع شیر حمام که به دلیل زیبایی چشم‌گیری که دارد از طرفداران زیادی برخوردار است، شیرآلات حمام پایه بلند است.

اگر به دنبال این هستید که طراحی دکوراسیون حمام شما کاملا مدرن و لوکس به نظر برسد، بهترین انتخابی که می‌توانید برای تعویض شیرآلات حمام خود داشته باشید، استفاده از شیرآلات حمام پایه بلند است؛ چراکه این مدل، سبک جدیدی از طراحی مدرن را به حمام خانه شما می‌آورد.
 

البته باید این مسئله را در نظر بگیرید که قیمت شیرآلات حمام پایه بلند نسبت به دیگر انواع شیرآلات حمام بالاتر است.
 

مسئله حائز اهمیت دیگری که باید درخصوص شیرآلات حمام پایه بلند بدانید، این است که ورودی آب این نوع شیرآلات حمام از کف می‌باشد؛ بنابراین اگر در حال ساخت خانه یا بازسازی آن هستید، می‌توانید از این مدل شیرآلات حمام استفاده کنید. 

مزایا
 - دارای ظاهری زیبا و چشم‌گیر
 - تنظیم راحت دمای آب
 - ورودی شیر آب از کف

معایب
 - قیمت بالا

 

شیرآلات حمام چهار تکه ای

شیر حمام چهار تکه‌ای

شیرآلات حمام چهار تکه‌ ای نوع دیگری از شیرآلات حمام به حساب می‌آیند و همانطور که از نام آن‌ها پیداست، از چهار جزء تشکیل شده‌اند که شامل: یک لوله نازل، دو اهرم جداگانه برای آب سرد و گرم و یک شیلنگ و سردوش می‌باشند؛ از آن‌جایی که این مدل شیر حمام از چهار تکه تشکیل شده است، برای نصب آن به چهار سوراخ بر روی دیوار یا لبه وان نیاز است، در این مدل شیر شدت و دمای آب سرد و گرم به وسیله دو اهرم جداگانه تنظیم می‌گردد.

مزایا
 - تنظیم راحت دمای آب

معایب 
 - نصب سخت‌
 

شیرآلات حمام ترموستاتیک
 

شیر حمام ترموستاتیک

یکی از مشکلاتی که اکثر مردم هنگام استحمام با آن مواجه می‌شوند، این است که شخص دیگری در خانه، شیر آب دیگری را باز می‌کند و درجه آب خروجی از دوش حمام تغییر پیدا می‌کند و فردی که در حمام است دائما باید دمای آب را تنظیم کند؛ اگر شما هم با چنین مسئله‌ای مواجه هستید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما از شیر حمام ترموستاتیک که یکی از بهترین انواع شیر حمام است استفاده کنید.

با وجود اینکه فناوری ترموستاتیک، یک فناوری جدید به حساب نمی‌آید اما از آن‌جایی که این امکان را برای شما فراهم می‌کند که دمای آب را قبل از دوش گرفتن تعیین کنید و در حین استحمام، خیالتان بابت ثابت ماندن دمای آب راحت باشد، به عنوان یکی از بهترین فناوری‌های روز در شیرآلات مورد استفاده قرار گرفته است.

بنابراین با خرید شیر ترموستاتیک به عنوان یکی از پرطرفدارترین انواع شیرالات حمام، حتی اگر کسی در خانه شیر آب دیگری را باز کند، در دمای آب خروجی تغییری ایجاد نمی‌شود و نیاز نیست به طور مداوم میزان خروجی آب سرد و گرم را تنظیم کنید.

مزایا
 
- امکان تعیین دمای آب قبل از استحمام
 - ثابت ماندن دما و جریان آب
 

شیرآلات حمام دیجیتال
 


می‌توان گفت یکی از جدیدترین انواع شیر حمام، شیر دیجیتال است. تفاوت شیرآلات دیجیتال با انواع شیرآلات حمام، این است که مجهز به یک نمایشگر می‌باشند. مجهز بودن شیرآلات دیجیتال به نمایشگر، این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که دما و فشار آب را با استفاده از آن تنظیم کنند و با خیال راحت دوش بگیرند. 

در تمام شیرآلات حمامی که به آن‌ها اشاره کردیم، تنظیم دما و فشار آب گرم و سرد توسط یک یا دو اهرم صورت می‌گرفت، اما در شیرآلات دیجیتال تنظیم دما و جریان آب توسط صفحه نمایشی که بر روی شیر تعبیه شده است، انجام می‌گیرد.

نکته حائز اهمیتی که درخصوص شیرآلات حمام دیجیتال وجود دارد این است که امکان کنترل از راه دور آن‌ها با استفاده از ریموت نیز وجود دارد، به گونه‌ای که می‌توانید قبل از وارد شدن به حمام، دما و فشار آب را تنظیم کنید و از این طریق در زمان خود صرفه‌جویی کنید.


مزایا
 - تنظیم راحت درجه و فشار آب از طریق صفحه نمایش
 - تنظیم آسان درجه و فشار آب از راه دور با استفاده از ریموت
 - صرفه‌جویی در زمان

معایب
 - قیمت بسیار بالا


خرید انواع شیرآلات حمام از پخش تهران
 

اکنون که با انواع شیر حمام، مزایا، معایب و ویژگی‌های هر کدام آشنا شدید می‌توانید هر مدل شیر حمامی که مدنظر دارید را از معتبرترین فروشگاه آنلاین شیرآلات، فروشگاه پخش تهران خریداری کنید.

پخش تهران امکان خرید انواع شیرآلات به صورت آنلاین را برای تمامی مشتریان عزیز همراه با ضمانت معتبر امکان‌پذیر کرده است. با این وجود شما می‌توانید انواع شیرالات را با کیفیت بسیار بالا و ضمانت معتبر در مدل‌ها و برندهای متعدد از فروشگاه پخش تهران خریداری کنید.