به وب سایت پخش تهران خوش آمدید
پیگیری سفارش : [02632816696]
تلفن های مشاوره خرید : [ 09123661236 ]
آخرین بروز رسانی قیمت ها 1402/12/07 دوشنبه
سبد خرید

نکات مهم در هنگام خرید انواع شیرآلات

انتخاب شیرآلات مناسب و باکیفیت، یکی از موضوعات بسیار مهم در دکوراسیون داخلی منزل است. شما پس از ساخت خانه، باید برای قسمتهایی چون حمام، دستشویی و آشپزخانه از شیرآلات باکیفیت استفاده کنید. هم چنین پس از گذشت چند سال از ساخت منزل خود، شیرآلات خانه شما به تعویض نیاز خواهند داشت؛ در نتیجه شما باید نکات مهم در هنگام انتخاب و خرید شیرآلات را بلد باشید. اگر می خواهید بدانید که چگونه برای خانه خود، شیرآلات مناسب و باکیفیت بخرید، این نوشته را تا انتها مطالعه کنید.

 

 

 

با بخش های سازنده شیرآلات آشنا هستید؟

شیرآلات از دو بخش پوسته داخلی و پوسته خارجی تشکیل می شوند. پوسته داخلی شیر در تماس با آب و مولکولهای هوا است؛ به همین دلیل باید برای ساخت پوسته داخلی شیر از آلیاژهای مقاوم و واکنش ناپذیر استفاده شود. بهترین آلیاژ برای ساخت قسمت داخلی شیرآلات، آلیاژ برنج است. گاهی اوقات از سرب خشک نیز در ساخت پوسته داخلی شیر استفاده می شود. شیرهای سربی، قیمت پایینی دارند؛ اما مابه شما توصیه می کنیم که سراغ خرید این مدل شیرآلات نروید؛ زیرا پس از مدتی، سرب در آب حل می شود و وارد غذا و لیوان شما خواهد شد. این موضوع برای سلامتی انسان بسیار خطرناک است و به همین دلیل، خرید شیرهای برنجی را به شما توصیه می کنیم.

بعد از اینکه قسمت داخلی شیر ساخته شد، آن را با آلیاژ مناسبی روکش می کنند. فلزاتی مانند برنج، برنز، مس، نیکل و استیل از جمله آلیاژهای مورد استفاده برای ساخت شیرآلات هستند. بهترین گزینه برای روکش کردن پوسته خارجی شیر، استیل است؛ زیرا رنگ آن زیبا و نقره ای است، قیمت آن منطقی است و لکه و آلودگی را به خوبی نشان می دهد و شما می توانید سطح شیر را سریع تمیز کنید.

کیفیت آبکاری شیرآلات، در مقاومت شیر و طول عمر آن تاثیر می گذارد. البته برای روکش کردن و آبکاری شیرآلات از روش دیگری به نام PVD هم استفاده می شود. شیرآلاتی که با روش PVD آبکاری می شوند، طول عمر زیادی دارند، مقاومت آنها در برابر ساییدگی بیشتر است و دچار زنگ زدگی نمی شوند.

مدل های مختلف شیر آلات بهداشتی

شیرآلات فلکه ای، شیرآلات تک اهرمی، شیرآلات سنسوردار، شیرآلات پیسوار و شیرآلات پدالی از جمله مدلهای مختلف شیرآلات بهداشتی هستند. بهتر است ابتدا با هرکدام از این مدلها بیشتر آشنا شوید:

 • شیرآلات فلکه ای: شیرآلات فلکه ای، دو فلکه جدا برای آب سرد و آب گرم دارن.این دو فلکه، در دو طرف شیر قرار گرفته اند. شیرهای فلکه ای امروزه پرکاربرد نیستند و به نوعی، جزو شیرهای سنتی محسوب می شوند. نصب این مدل شیرها سخت است؛ اما با این شیرها می توان درجه حرارت آب را به صورت دقیق تنظیم کرد. قیمت شیرهای فلکه ای پایین است و مدلهای لوکس این مدل شیرها در بازار یافت می شود.
 • شیرآلات تک اهرمی: شیرهای تک اهرمی، تنها یک اهرم دارند که تنظیم آب و سرد و گرم کردن آب به وسیله همان اهرم انجام می شود. این مدل شیرها، نسبت به شیرآلات فلکه ای، مصرف آب کمتری دارند؛ اما هزینه تعمیر و نگهداری شیرآلات تک اهرمی از شیرآلات فلکه ای بیشتر است. شیرآلات اهرمی، یکی از پرطرفدارترین انواع شیرآلات هستند.
 • شیرآلات سنسور دار: شیرآلات سنسور دار، شیرهایی هستند که یک حسگر دارند و این حسگر، جریان آب را کنترل می کند. استفاده از این مدل شیرآلات راحت است و باعث صرفه جویی در مصرف آب می شود؛ اما بسیاری از افراد در هنگام تنظیم و کار با این شیرها، احساس راحتی نمی کنند. شستشو با شیرآلات سنسوردار، به تماس با شیر نیازی ندارد؛ به همین دلیل است که گزینه های کاملا بهداشتی است.
 • شیرآلات پدالی: شیرهای پدالی یا غیر لمسی را در مکانهای عمومی مانند مدارس، بیمارستانها، هتلها، کلینیک ها و رستورانها خواهید داد. استفاده از این شیرآلات، به تماس دست با شیر نیازی ندارد. به همین دلیل است که این شیرها، مانع انتقال بیماریهای واگیردار عفونی و پوستی خواهند شد.
 • شیرآلات پیسوار: شیرآلات پیسوار، شیرهایی هستند که برای پر کردن سیفون توالت استفاده می شوند. این مدل شیرآلات، شیرهای ساده ای هستند که قبل از اتصال لوله های آب سرد و گرم، به شیرهای مخلوط نصب خواهند شد. تعمیر و تعویض این شیرها ساده است و فقط به قطع جریان آب ورودی نیاز دارد.

نکات مهم در هنگام انتخاب شیرآلات را می دانید؟

وقتی می خواهید برای قسمتهای مختلف خانه خود از جمله آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی، شیرآلات بخرید، باید با نکات مهم در هنگام انتخاب شیرآلات آشنا باشید تا بتوانید بهترین گزینه را برای منزل خود انتخاب کنید؛ مثلا موارد زیر را در هنگام خرید شیر آب به یاد داشته باشید: 

 • دقت کنید که نوع شیرآلات شما، با میزان مصرف آب ارتباط مستقیم دارد؛ پس شیرهایی را انتخاب کنید که مصرف آب منزل شما را کاهش دهد. قابلیت تنظیم آب، یکی از فاکتورهای مهم در هنگام انتخاب شیرآلات است.
 • به زیبایی شیرها دقت کنید و شیرآلاتی بخرید که با سبک معماری و دکوراسیون منزل شما همخوانی داشته باشد.
 • به قابلیت تنظیم درجه حرارت آب توجه کنید. این موضوع در هنگام خرید شیرآلات حمام، اهمیت بیشتری دارد.
 • بعد از اینکه تمام کارهای داخل ساختمان را انجام دادید و کابینت، سینک و روشویی را جایگذاری کردید، اقدام به نصب شیرآلات کنید.
 • به علامت استاندارد شیرآلات در هنگام خرید آنها توجه کنید. شیرآلاتی که در بدنه آنها از سرب نرم استفاده نشده است و میزان کروم به کار رفته در پوشش خارجی آنها کم است، علامت استاندارد را دریافت خواهند کرد.
 • به نحوه نصب شیرآلات توجه داشته باشید؛ زیرا نصب و تعمیر بعضی از شیرها کار سختی است.

شیرآلات مناسب برای آشپزخانه

برای آشپزخانه خود می توانید از شیرآلات اهرمی، شیرهای فلکه ای، شیرهای دارای شلنگ و شیرهای سنسوردار استفاده کنید. بهترین گزینه برای قسمت آشپزخانه منزل شما، شیرهای تک اهرمی است که قابلیت جدا شدن از شیر وجود دارد. به کمک این مدل شیرها، می توانید انواع قابلمه ها و ظروف را در سینک قرار بدهید و پس از اتمام ظرف شستن، قسمتهای مختلف سینک را با آب شستشو دهید. استفاده از شیرهای دیواری در آشپزخانه توصیه نمی شود؛ زیرا آب را با ارتفاع زیادی در قسمت سینک می ریزد.

معمولا شیرهای ظرفشویی و روشویی شبیه به هم هستند. فرق میان شیر ظرفشویی و شیر روشویی، در ارتفاع شیر است، شیرهای ظرفشویی باید ارتفاع بیشتری داشته باشند تا شستشوی ظروف راحت تر انجام شود.

شیرآلات مناسب برای سرویس بهداشتی

شیرهای اهرمی به دلیل تنظیم میزان آب، تنظیم حرارت و استفاده راحت آن، از جمله پرکاربردترین و محبوب ترین انواع شیرآلات هستند. در قسمت روشویی سرویس بهداشتی از شیرهای تک اهرمی استفاده کنید و در قسمت توالت، شیر اهرمی دیواری نصب کنید. شیرهای اهرمی دیواری، روی دیوار نصب می شوند و کوچکترین جابه جایی را خواهند داشت. اگر می خواهید در مصرف آب صرفه جویی بیشتری کنید، از شیرهای چشمی در روشویی استفاده کنید.

شیرآلات مناسب برای حمام

در فضای حمام، علاوه بر شیر آب، به علم دوش نیز نیاز است. دقت کنید که 2 نوع علم دوش داریم: علم دوش ثابت و علم دوش متحرک. علم های متحرک، قابلیت جدا شدن از جای خود را دارند و شستشو با آنها ساده تر انجام می شود.

 

خرید شیر روشویی با کیفیت مناسب - این لینک

بهترین مدل شیرآلات چیست؟

شیرآلات اهرمی، بهترین مدل شیرآلات هستند. شیرهای اهرمی، قیمت منطقی و مناسبی دارند، نصب آنها آسان است و در صورت خرابی به راحتی تعویض می شوند. شیرهای اهرمی از شیرهای واشری جدیدتر هستند و عمر بیشتری هم دارند.

نکته ای که باید در هنگام خرید شیرآلات برای منزل خود به آن توجه کنید، این است که خرید شیرآلات به صورت ست و یکجا، مقرون به صرفه تر است. با این کار، هماهنگی را در فضای خانه خود برقرار می کنید و در هزینه های خود نیز صرفه جویی خواهید کرد.

در این نوشته با انواع شیرآلات و نکات مهم در هنگام خرید انواع شیرآلات آشنا شدید. با خواندن این مطلب، آموختید که برای هر قسمت از منزل خود، از چه نوع شیرآلاتی باید استفاده کنید تا بهترین کارآیی را داشته باشند و از عملکرد آنها راضی باشید.

از اینکه در این نوشته با ما همراه بودید از شما متشکریم.