به وب سایت پخش تهران خوش آمدید
پیگیری سفارش : [02632816696]
تلفن های مشاوره خرید : [ 09123661236 ]
آخرین بروز رسانی قیمت ها 1402/12/11 جمعه
سبد خرید

 

جکوزی را می توان نسل نوین و تازه ای از وان ها به شمار آورد. به همین دلیل نیز امکانات بیشتری را در اختیار افراد قرار می دهند و مزایای فراوانی دارند. ما در این مقاله تلاش می کنیم تا نکاتی را درباره ی این محصولات شگفت انگیز و جذاب ارائه دهیم.

کاربرد جکوزی 

در ابتدا خوب است کمی به جکوزی بپردازیم و درباره ی آن بگوییم. شناخت دقیق تر این محصول باعث می شود تا با دانش عمیق تری به کاربردها و دیگر موضوعات مربوط به آن بپردازیم. این وسیله را می توان حوضچه ای پر از آب دانست. اما نه یک حوضچه ی ساده بلکه در این وسیله خروجی هایی تعبیه شده است که آب را با فشار زیاد پرتاب می کنند. در ادامه به مهم ترین کاربردهای این وسیله خواهیم پرداخت:

ماساژ بدن

درباره ی پرتاب پرفشار جکوزی گفتیم و حالا می خواهیم به یکی از اصلی ترین کاربردهای این وسیله اشاره کنیم. وقتی خروجی هایی که در این وسیله تعبیه شده اند، آب را با فشار زیادی پرتاب می کنند، این آب پرفشار با بدن تماس پیدا می نماید و شبیه ماساژ عمل می کند. برخی از جکوزیهای پیشرفته به انواع ماساژور مجهز می باشند.

کمک به ریلکس کردن و آرام نمودن بدن

نحوه ی عملکرد جکوزیها به گونه ای برنامه ریزی شده است که در نهایت به آرام نمودن فرد و دستیابی او به آرامش کمک می کند. 

 کمک به ریلکس کردن

کمک به کاهش دردهای عضلانی

یکی از مهم ترین کاربردهای این وسیله را می توان کاهش دردهای عضلانی دانست. کافی است تا دقایقی را در آن سپری کنید تا دور شدن یا کاهش محسوس دردهای عضلانی را تجربه نمایید. اگر بخواهید دلیل این رخداد را بدانید، باید بگوییم که آب گرم منجر به گرم شدن بدن شما می گردد. این امر سبب افزایش گردش خون و رقیق شدن رگ ها می شود. و در نهایت فشار خون پایین می آید. پایین آمدن فشار خون موجب می شود تا خون در قسمت عضلات شما بیشتر در جریان باشد.

کمک به کاهش استرس

در سطرهای بالاتر به نقش و کاربرد مهم جکوزی در کاهش دردهای عضلانی اشاره کردیم. این وسیله ی پرکاربرد با کاهش درد و آرامش بخشیدن، به کاهش استرس نیز کمک می کند و فرد در حین استفاده و پس از آن از نظر روحی آرام تر خواهد شد.

کمک به بهبود کیفیت خواب

اگر از آن دسته افرادی هستید که درگیر اختلالات خواب می باشید، خرید جکوزی یکی از بهترین انتخاب ها برای شما خواهد بود.

کمک به کاهش دردهای عضلانی

مهم ترین نکات به هنگام خرید جکوزی

ممکن است بسیاری از افراد با شنیدن نام این وسیله به یاد خانه های مجلل و حمام های بزرگ و لوکس بیفتند. اما خبر خوش این است که امروزه تولیدکنندگان به ساخت جکوزیهای کوچک نیز روی آورده اند و لازم نیست که حمام شما خیلی بزرگ باشد. در حمام های نسبتا کوچک نیز می توانید از این وسیله ی مفید و هیجان انگیز استفاده کنید.

بهتر است به هنگام خرید جکوزی به نکات زیر توجه کنید:

⦁ اندازه و ابعاد جکوزی نشان دهنده ی ظرفیت آن است. ظرفیت آن ممکن است 2 نفره الی ده نفره را در بر گیرد. بهتر است در خرید این وسیله به تناسب آن با حمام خانه ی خود دقت نمایید.

⦁ جت های پاشش آب را می توان از اجزای مهم این وسیله به شمار آورد. بهتر است به هنگام خرید، به کیفیت جت های پاشش آب و تأثیر ماساژ آنها توجه نمایید.

⦁ در هنگام خرید جکوزی حتما به گرمایش و نحوه ی گرمایش آن توجه نمایید. نمونه های خانگی معمولا به روش برقی گرم می شوند.

⦁ به هنگام خرید این وسیله، محل نشستن نیز، موضوعی مهم می باشد. شما می توانید نوعی از جکوزی را انتخاب کنید که با توجه به نیاز و نحوه ی مصرف شما، طراحی شده است. 

نکات مهم به هنگام خرید

انواع جکوزی

تعیین انواع جکوزی به عوامل متعدد و گوناگونی بستگی دارد. به عنوان مثال تعداد افرادی که قرار است از این وسیله استفاده کنند، فضا، دلایل نصب و شکل ظاهری می توانند از جمله فاکتورهای تعیین کننده محسوب شوند. از مهم ترین انواع جکوزی می توان به نوع ساده، ویرپول، ایر بث، هیتر، بخار و متحرک اشاره نمود. 

همچنین جکوزی ها از نظر ظاهری نیز بسیار متنوع و دارای انواع گوناگونی می باشند. از پرکاربردترین اشکال می توان به شکل مستطیل، بیضی، مثلث، دایره و مربع اشاره نمود.