به وب سایت پخش تهران خوش آمدید
پیگیری سفارش : [02632816696]
تلفن های مشاوره خرید : [ 09123661236 ]
آخرین بروز رسانی قیمت ها 1400/08/05 چهارشنبه
سبد خرید

 

راهنمای خرید توالت فرنگی برای کسانی که  به تازگی به فکر بازسازی منزل و سرویس بهداشتی خود افتاده اند و یا می خواهند یک توالت فرنگی به حمام خود اضافه کنند، قطعا می تواند بسیار مفید و کمک کننده در انتخاب و خرید توالت فرنگی باکیفیت باشد. بنابراین اگر دکوراسیون سرویس بهداشتی برای شما اهمیت دارد، من به شما پیشنهاد می کنم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

 

فهرست مطالب:

قیمت، مهم‌ترین پارامتر در خرید توالت فرنگی

توالت فرنگی یک تکه یا دو تکه؟

توالت فرنگی روشویی دار یا بدون روشویی؟

کاسه توالت گرد یا بیضی؟

مخازن توالت و سیستم‌های فلاشینگ

توالت فرنگی دیواری یا Wall hung

توالت فرنگی توکار یا Back to wall

توالت فرنگی چه مارکی خوبه؟

 

قیمت، مهم‌ترین پارامتر در خرید توالت فرنگی

 

هنگامی که به فکر خرید توالت فرنگی می افتید، یکی از عوامل مهم برای تصمیم گیری و خرید آن محصول، قیمت آن می باشد. در قیمت توالت فرنگی فاکتورهای مختلف همچون آکس توالت فرنگی، نوع خروجی، سیستم تخلیه، نوع تخلیه، درب آرام بند، نوع و اندازه نشیمن آن و سیستم فلاش تانک آن موثر است. برند و کشور سازنده آن نیز از مواردی است که نباید نادیده گرفته شود.

در اصل هر وسیله ای که بخواهید بخرید در سه سطح ارزان قیمت، گران قیمت و متوسط قرار دارد. البته این مسئله بدین معنی نیست که توالت هایی که قیمت بالاتری دارند جزء توالت فرنگی های لاکچری و لوکس هستند. کیفیت، تکنولوژی تولید محصول، در نظر گرفته شدن عوامل آرگونومی و محیطی می تواند از دلایل بالا بودن قیمت توالت فرنگی باشد.

 

 

توالت فرنگی یک تکه یا دو تکه؟

 

توالت فرنگی یک تکه یا دو تکه

توالت فرنگی ها به طور معمول به صورت یک تکه و یا دو تکه ساخته می شوند. البته بیشتر آن ها دو تکه هستند. در این نوع توالت ها کاسه به مخزن پیچ می شود. اگر می خواهید بودجه کمتری مصرف کنید و در هزینه های خود صرفه جویی داشته باشید، برای خرید توالت فرنگی ارزان، ما نوع دو تکه آن را به شما پیشنهاد می کنیم.

لازم به ذکر است که از نظر بهداشتی تمیز کردن توالت های یک تکه آسان تر است. در زمان خرید توالت های یک تکه و دو تکه، حتما دقت کنید که قطعات آن را از فروشنده دریافت کنید. قطعات مورد نیاز شما شامل : صندلی توالت ، حلقه موم با آستین ، پیچ و مهره های درب و درب پیچ است.

 

 

توالت فرنگی روشویی دار یا بدون روشویی؟

 

توالت فرنگی با روشویی

در این قسمت از راهنمای خرید توالت فرنگی نوبت آن است که شما را با توالت فرنگی روشویی دار یا همان کابینت دار آشنا کنیم. جدا از اینکه توالت فرنگی ها به دو صورت یک تکه و دو تکه طراحی و تولید می شوند به دو صورت کابینت دار یا روشویی دار و بدون کابینت یا بدون روشویی نیز طراحی و تولید می‌ شوند. با خرید آن دسته از توالت فرنگی هایی که روشویی یا کابینت دارند می‌توانید با یک تیر چند نشان بزنید، به گونه‌ای که چندین چیز را در کنار یکدیگر خواهید داشت، یعنی هم توالت فرنگی خواهید داشت و هم روشویی و قفسه‌ای که می‌توانید در آن وسایل شست‌وشو سرویس بهداشتی را قرار دهید؛ منتهی توالت فرنگی بدون روشویی و کابینت هیچ یک از این آپشن‌ ها را ندارد.

با این وجود اگر تصمیم دارید در سرویس بهداشتی خود یک توالت فرنگی قرار دهید و در کنار آن نیز روشویی خود را عوض کنید؛ یا اینکه در حال ساخت و ساز خانه‌ای نو هستید که هیچ یک از اجزا سرویس بهداشتی را ندارد می‌توانید از توالت فرنگی روشویی دار که فضای قابل توجهی را برای قرار دادن وسایل در اختیار شما قرار می‌دهد استفاده کنید. اما اگر تصمیم شما تنها این است که توالت فرنگی بخرید و قصد ندارید روشویی خود را عوض کنید بهتر است که تنها یک توالت فرنگی بدون روشویی و بدون کابینت خریداری کنید.

 

کاسه توالت گرد یا بیضی؟

 

کاسه توالت گرد یا بیضی

مورد دیگری که در راهنمای خرید توالت فرنگی به آن اشاره کرده‌ایم کاسه توالت فرنگی است که یا به صورت گرد طراحی می‌شود یا به صورت بیضی. کاسه های کشیده و بیضی شکل معمولاً 2 اینچ بزرگتر از کاسه های گرد هستند و راحتی بیشتری ایجاد می کنند، از طرفی برای سرویس بهداشتی‌ هایی که فضای کافی دارند مناسب هستند. درصورتی که کاسه های توالت فرنگی گرد 2 اینچ کوچکتر هستند و معمولا ارزان تر هستند و مناسب سرویس بهداشتی هستند که فضای کوچکی دارد. بنابراین اگر سرویس بهداشتی شما فضای مناسبی دارد بهترین گزینه برای شما کاسه بیضی شکل است اما در غیر این صورت باید کاسه توالت فرنگی انتخابی شما گرد باشد.

 

مخازن توالت و سیستم های فلاشینگ

 

معمولا تمام توالت ها دارای ظرفیت مخزن یکسانی هستند. در زمان خرید توالت فرنگی خوب ، باید به اندازه دریچه شستشو و موقعیت اهرم فلاش و همچنین سیستم فلاشینگ دقت کنید. دریچه شستشو در مرکز مخزن قرار گرفته است و توسط اهرم فلاش فعال می شود و آب نگه داشته شده در مخزن را آزاد می کند. هرچه شیر فلاش بزرگتر باشد، میزان جریان آب نیز بیشتر است. محل قرار گیری اهرم های فشار در کنار، جلو و یا بالای مخزن است.

سیستم فلاشینگ توالت فرنگی در دو نوع سیستم های کمک فشار و گرانش فلاش موجود است که تفاوت آن ها با یکدیگر به شرح زیر می باشد:

سیستم فلاش به کمک فشار: در هنگام شستشو آب به کمک هوای تحت فشار وارد کاسه می شود و احتمال مسدود شدن را کاهش می دهد. این سیستم پر سر و صدا و گران است و ممکن است نگهداری آن نیز برای شما کمی پر هزینه باشد.

سیستم گرانش فلاش: رایج ترین و ساده ترین سیستم فلاشینگ است که از وزن آب برای تولید فشار استفاده می نماید. فشار همه چیز را از مخزن وارد کاسه می کند. این سیستم فلاشینگ صدای کمتری دارد و نسبت به سیستم فلاشینگ با کمک فشار به تعمیر و نگهداری زیادی نیاز ندارد.

 

توالت فرنگی دیواری یا Wall hung

 

توالت فرنگی دیواری wal hung

یکی از انواع توالت فرنگی هایی که مطمئنا به زیبایی هر چه بیشتر سرویس بهداشتی کمک می کند و لازم است که در این راهنمای خرید توالت فرنگی به آن اشاره کنیم، توالت فرنگی دیواری است که به آن توالت فرنگی وال هنگ هم می گویند؛ این توالت فرنگی با استفاده از فلاش تانکی که روی دیوار قرار دارد تخلیه را انجام می دهد. سیستم فلاش تانک های بهترین توالت فرنگی های ایرانی بسیار قوی عمل می کند. به همین دلیل نیازی به تعداد شوتینگ های بالا نیست. این فلاش تانک ها در برخی از برند ها و کارخانجات از زمان نصب تا زمانی که روی دیوار قرار دارند، ضمانت می شوند.

برای خرید توالت فرنگی وال هنگ باید به دو قطعه توجه کنید که یکی جنس چینی به کار رفته در ساخت آن است و دیگری فلاش تانک آن است. اگر به دنبال توالت فرنگی وال هنگی هستید که جنس چینی استفاده شده در آن خوب باشد ما خرید توالت فرنگی گلسار را به شما پیشنهاد می کنیم. اگر هم به دنبال خرید توالت فرنگی هستید که سیستم فلاش تانک آن قوی باشد ما خرید توالت فرنگی مروارید را به شما پیشنهاد می کنیم.

فراموش نکنید که توالت فرنگی دیواری فضای بسیار کمی را اشغال می کند و برای کسانی که محدودیت فضا و حمام کوچکی دارند، می تواند انتخاب مناسبی باشد. همچنین به دلیل ارتفاعی که از زمین دارد موجب نظافت بهتر و صرفه جویی در آب می شود. این مدل توالت ها برای کسانی که درد کمر، زانو و دردهای دیگر مفصلی دارند بسیار مناسب است. بنابراین اگر فضای زیادی در سرویس بهداشتی خود ندارید خرید توالت فرنگی دیواری بهترین گزینه برای شماست.

 

توالت فرنگی توکار یا Back to wall

 

توالت فرنگی توکار

نوع دیگری از توالت فرنگی وجود دارد که به آن توالت فرنگی توکار یا بک تو وال گفته می شود. به دلیل مخفی شدن فلاش تانک این نوع توالت ها در دیوار، به این نام معروف شده اند. در واقع فلاش تانک توالت فرنگی توکار در دیوار مخفی شده و پنل آن روی زمین و به دیوار متصل می شود. از ویژگی های توالت بک تو وال می توان به اشغال فضای کمتر اشاره کرد که این موضوع باعث می شود زیبایی بیشتری داشته باشد و از نظر بهداشتی نیز نسبت به سایر رقبای خود درجه بالاتری داشته باشد. اگر به زیبایی سرویس بهداشتی خود اهمیت می دهید بهترین گزینه برای شما خرید توالت فرنگی توکار است.

 

توالت فرنگی چه مارکی خوبه؟

 

حالا که با تمام نکاتی که باید برای خرید توالت فرنگی بدانید آشنا شدید تصمیم داریم در آخرین بخش از راهنمای خرید توالت فرنگی به یکی از سوالات کاربرانی که به دنبال خرید توالت فرنگی هستند و آن هم این است که توالت فرنگی چه مارکی خوبه؟ پاسخ دهیم؛ منتهی نمی توان پاسخ قطعی به این پرسش داد چراکه هر یک از توالت فرنگی هایی که در بازار موجود هستند ویژگی ها و مزایای خاص خود را دارند؛ اما از معروف ترین مدل ها و برندهای توالت فرنگی که اکثر کاربران از خرید آن ها میزان رضایت بالایی را تجربه کرده‌اند می توان به توالت فرنگی کرد ، توالت فرنگی گلسار و توالت فرنگی مروارید اشاره کرد. شما می توانید برای خرید توالت فرنگی کرد یا هر مدل دیگری که به آن اشاره کردیم از کارشناسان پخش تهران مشاوره دریافت کنید.

اگر به دنبال خرید توالت فرنگی لاکچری هستید به شما پیشنهاد می کنیم که به توالت فرنگی های خارجی هم فکر کنید؛ اما باید این مسئله را هم در نظر بگیرید که قیمت توالت فرنگی خارجی نسبت به مدل های ایرانی از اختلاف بالایی برخوردار است.

 

مطالب مرتبط