به وب سایت پخش تهران خوش آمدید
پیگیری سفارش : [02632816696]
تلفن های مشاوره خرید : [ 09123661236 ]
آخرین بروز رسانی قیمت ها 1402/12/11 جمعه
سبد خرید

 

راهنمای خرید توالت فرنگی برای کسانی که به تازگی به فکر بازسازی سرویس بهداشتی خود افتاده‌اند و یا می‌خواهند یک توالت فرنگی به حمام خود اضافه کنند، قطعا می‌تواند بسیار مفید و کمک کننده باشد.

بنابراین اگر به فکر خرید یک توالت فرنگی باکیفیت، متناسب با بودجه موردنظرتان هستید، ادامه این مطلب را از دست ندهید. چراکه قرار است با انواع مدل‌های توالت فرنگی، تفاوت بین آن‌ها، مزایا و معایب هر کدام و هر نکته‌ای که باید هنگام خرید توالت فرنگی بدانید آشنا شوید.

 

 

 

 

فهرست مطالب:
چه عواملی در قیمت توالت فرنگی تاثیرگذار است؟

توالت فرنگی یک تکه بخریم یا دو تکه؟

توالت فرنگی بیده‌دار چیست و چه مزیتی دارد؟

توالت فرنگی روشویی‌دار بخریم یا بدون روشویی؟

کاسه توالت گرد بهتر است یا بیضی؟

بهترین سیستم تخلیه توالت فرنگی چه سیستمی است؟

     - سیستم تخلیه ریزشی (فشاری)

     - سیستم تخلیه گردابی

     - سیستم تخلیه واترجت

     - سیستم تخلیه توربوجت

توالت فرنگی دیواری یا Wall hung

توالت فرنگی توکار یا Back to wall

نکاتی که باید قبل از خرید توالت فرنگی بدانید

          - ابعاد و اندازه توالت فرنگی

          - تک زمانه یا دو زمانه بودن فلاش تانک

          - میزان مصرف آب توالت فرنگی

          - رنگ و جنس توالت فرنگی

          - نوع درب توالت فرنگی

          - اهمیت اندازه خروجی توالت فرنگی

توالت فرنگی چه مارکی خوبه؟

 

چه عواملی در قیمت توالت فرنگی تاثیرگذار است؟
 

قیمت توالت فرنگی

یکی از مهم‌ترین عوامل در خرید توالت فرنگی مانند هر محصول دیگری، قیمت آن می‌باشد.

عوامل متعددی هستند که در قیمت توالت فرنگی تاثیرگذارند از یک تکه یا دو تکه بودن توالت فرنگی گرفته تا معمولی یا بیده‌دار بودن آن، توالت فرنگی روشویی‌دار یا بدون روشویی، کاسه توالت گرد یا بیضی، نوع سیستم تخلیه، دیواری و توکار بودن توالت فرنگی و ... که تصمیم داریم در ادامه این مطلب به تک تک این موارد اشاره کنیم.

با این وجود با دنبال کردن ادامه این مطلب می‌توانید متناسب با بودجه‌ای که دارید توالت فرنگی موردنظر خود را انتخاب و خریداری کنید.

 

نگاهی کلی به عوامل تاثیرگذار در قیمت توالت فرنگی
 

 - یک تکه یا دو تکه بودن توالت فرنگی

 - بیده‌دار بودن توالت فرنگی

 - روشویی‌دار یا کابینت‌دار بودن توالت فرنگی

 - گرد یا بیضی بودن کاسه توالت

 - نوع سیستم تخلیه

 - دیواری بودن یا توکار بودن توالت فرنگی

 - ابعاد و اندازه 

 - سیستم تک زمانه یا دو زمانه

 - میزان مصرف آب

 - رنگ و جنس

 - نوع درب توالت فرنگی

 - اندازه خروجی توالت فرنگی

 - برند توالت فرنگی

 

 

توالت فرنگی یک تکه بخریم یا دو تکه؟
 

توالت فرنگی یک تکه یا دو تکه

یکی از مهم‌ترین عواملی که در قیمت توالت فرنگی تاثیرگذار است، یک تکه یا دو تکه بودن آن است، از این‌رو تصمیم داریم در این راهنمای خرید توالت فرنگی به آن اشاره کنیم.

توالت فرنگی‌ها به طور معمول به صورت یک تکه و یا دو تکه ساخته می‌شوند؛ البته بیشتر آن‌ها دو تکه هستند. در این نوع توالت‌ها کاسه به مخزن پیچ می‌شود. اگر می‌خواهید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی داشته باشید، برای خرید توالت فرنگی ارزان، ما نوع دو تکه آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

لازم به ذکر است که از نظر بهداشتی تمیز کردن توالت‌های یک تکه آسان‌تر است. درصورتی که حمل و نقل توالت یک تکه سخت‌تر از توالت دو تکه می‌باشد اما از نظر نصب، نصب توالت یک تکه آسان‌تر است.

 

مقایسه کلی توالت فرنگی یک تکه و دو تکه
 

 - ارتفاع توالت فرنگی دو تکه بیشتر از یک تکه است.

 - حمل و نقل توالت فرنگی دو تکه آسان‌تر از یک تکه می‌باشد.

 - قیمت توالت فرنگی دو تکه پایین‌تر از یک تکه می‌باشد.

 - تمیز کردن توالت فرنگی یک تکه راحت‌تر از دو تکه است.

 - نصب توالت فرنگی یک تکه ساده‌تر از دو تکه می‌باشد.

 - مصرف آب هر دو یک اندازه است.

 

توالت فرنگی بیده‌دار چیست و چه مزیتی دارد؟
 

توالت فرنگی بیده‌دار یا خودشور به دلیل استفاده آسان برای کودکان و افراد مسن، پرطرفدارترین نوع توالت فرنگی می‌باشد؛ در این نوع توالت فرنگی دکمه‌ای تعبیه شده که با فشار دادن آن سیستم خودشور فعال شده و آب با فشار شروع به شستشوی فرد می‌کند و نیازی به دخالت دست نیست؛ از این رو افرادی که از ناحیه دست حساسیت‌های خاص دارند نیز می‌توانند از این توالت فرنگی استفاده کنند.

بعضی از مدل‌های توالت فرنگی خودشور دارای سیستم خشک‌کن نیز می‌باشند.

 

مزایای توالت فرنگی بیده‌دار در یک نگاه
 

 - استفاده آسان

 - شستشو بدون نیاز به دخالت دست

 - صرفه‌جویی در مصرف آب

 

 

توالت فرنگی روشویی دار بخریم یا بدون روشویی؟
 

توالت فرنگی با روشویی

در این قسمت از راهنمای خرید توالت فرنگی نوبت آن است که شما را با توالت فرنگی روشویی‌دار یا همان کابینت‌دار آشنا کنیم.

جدا از اینکه توالت فرنگی‌ها به دو صورت یک تکه و دو تکه طراحی و تولید می‌شوند، به دو صورت‌ کابینت‌دار یا روشویی‌دار و بدون کابینت یا بدون روشویی نیز طراحی و تولید می‌‌شوند.

با خرید آن دسته از توالت فرنگی‌هایی که روشویی یا کابینت دارند می‌توانید با یک تیر چند نشان بزنید و چندین چیز را در کنار یکدیگر داشته باشید؛ یعنی هم توالت فرنگی خواهید داشت و هم روشویی و قفسه‌ای که می‌توانید در آن وسایل شست‌وشو سرویس بهداشتی را قرار دهید، منتهی توالت فرنگی بدون روشویی و کابینت هیچ یک از این آپشن‌‌ها را ندارد.

با این وجود اگر تصمیم دارید در سرویس بهداشتی خود یک توالت فرنگی قرار دهید و در کنار آن نیز روشویی خود را عوض کنید؛ یا اینکه در حال ساخت و ساز خانه‌ای نو هستید که هیچ یک از اجزا سرویس بهداشتی را ندارد، می‌توانید از توالت فرنگی روشویی‌دار که فضای قابل توجهی را برای قرار دادن وسایل در اختیار شما قرار می‌دهد استفاده کنید.

اما اگر تصمیم شما تنها این است که یک توالت فرنگی بخرید و قصد ندارید روشویی خود را عوض کنید، بهتر است که تنها یک توالت فرنگی بدون روشویی یا بدون کابینت خریداری کنید. از طرفی اگر فضای زیادی در سرویس بهداشتی خود ندارید، خرید توالت فرنگی روشویی‌دار نمی‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد؛ در این صورت تنها باید به سراغ خرید توالت فرنگی بدون روشویی بروید.

 

مقایسه کلی توالت فرنگی روشویی‌دار و بدون روشویی
 

 - توالت فرنگی روشویی‌دار نیاز به فضای بیشتری نسبت به توالت فرنگی بدون روشویی دارد.

 - قیمت توالت فرنگی روشویی‌دار بیشتر از بدون روشویی می‌باشد.

 

کاسه توالت گرد بهتر است یا بیضی؟

 

کاسه توالت گرد یا بیضی

مورد دیگری که در راهنمای خرید توالت فرنگی به آن اشاره کرده‌ایم کاسه توالت فرنگی است که یا به صورت گرد طراحی می‌شود یا به صورت بیضی.

کاسه‌های کشیده و بیضی شکل معمولاً 2 اینچ بزرگتر از کاسه‌های گرد هستند، از طرفی برای سرویس بهداشتی‌هایی که فضای کافی دارند مناسب هستند.

درصورتی که کاسه‌های توالت فرنگی گرد 2 اینچ کوچکتر از کاسه‌های بیضی هستند و معمولا ارزان‌تر می‌باشند و مناسب سرویس بهداشتی‌هایی هستند که فضای کوچکی دارند.

بنابراین اگر سرویس بهداشتی شما فضای مناسبی دارد، بهترین گزینه برای شما توالت فرنگی با کاسه بیضی شکل است اما در غیر این صورت باید کاسه توالت فرنگی انتخابی شما گرد باشد.

 

مقایسه کلی کاسه توالت گرد و بیضی
 

 - اندازه کاسه توالت فرنگی بیضی بزرگ‌تر از کاسه توالت فرنگی گرد است.

 - توالت فرنگی با کاسه‌ گرد ارزان‌تر از بیضی می‌باشد.

 

بهترین سیستم تخلیه توالت فرنگی چه سیستمی است؟


یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های توالت فرنگی که تصمیم داریم در ادامه مطلب راهنمای خرید توالت فرنگی به آن اشاره کنیم تا هنگام خرید این محصول به آن توجه داشته باشید، سیستم تخلیه توالت فرنگی است که یا از نوع ریزشی (فشاری) می‌باشد یا از نوع گردابی، واترجت و توربوجت؛ در ادامه شما را با هر یک از این سیستم‌های تخلیه توالت فرنگی و مزایا و معایب هر کدام آشنا خواهیم کرد.

 

سیستم تخلیه ریزشی (فشاری)
 

یکی از قدیمی‌ترین سیستم‌های تخلیه توالت فرنگی، سیستم تخلیه ریزشی یا همان فشاری است که مصرف آب زیادی هم دارد؛ نحوه عملکرد این سیستم به این شکل است که آب زیادی را با فشار بالایی از لبه‌های توالت فرنگی به داخل کاسه آن هدایت می‌کند و به این شکل عمل تخلیه انجام می‌شود.
 

مزایا

 - عدم گرفتگی لوله

 

معایب

 - مصرف آب بسیار بالا

 

سیستم تخلیه گردابی
 

یکی دیگر از انواع سیستم‌های تخلیه که تصمیم داریم در این راهنمای خرید توالت فرنگی به آن اشاره کنیم، سیستم تخلیه گردابی است؛ نحوه عملکرد این سیستم به این صورت است که آب به صورت گردابی و چرخشی وارد نشیمنگاه شده، سپس وارد کاسه توالت می‌شود و عمل تخلیه صورت می‌گیرد.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سیستم تخلیه گردابی، کم بودن سر و صدای آن نسبت به سایر سیستم‌های تخلیه است؛ منتهی این سیستم تخلیه نسبت به سیستم تخلیه ریزشی یا همان فشاری مصرف آب بیشتری دارد و در این سیستم امکان گرفتگی لوله نیز وجود دارد.
 

مزایا

 - صدای کمتر نسبت به سیستم تخلیه ریزشی

 

معایب

 - مصرف آب بسیار بالا

 - احتمال گرفتگی لوله

 

سیستم تخلیه واترجت
 

نحوه عملکرد سیستم تخلیه واترجت مشابه سیستم تخلیه گردابی است، با این تفاوت که قسمتی از آب (تقریبا 35 درصد)، به صورت ضربه‌ای یا شوتینگ از کف توالت فرنگی وارد کاسه آن می‌شود؛ به همین دلیل این سیستم قدرت تخلیه بالایی دارد و بیشتر از سیستم‌های دیگر کاربرد دارد، از طرفی صدا و مصرف آب کمتری هم دارد. در سیستم تخلیه واترجت نیز احتمال گرفتگی لوله وجود دارد.

نکته حائز اهمیتی که درخصوص نصب توالت فرنگی با سیستم تخلیه واترجت وجود دارد این است که اگر توالت فرنگی مجهز به این سیستم را در جای ترازی نصب نکنید سیستم تخلیه آن دچار مشکل می‌شود.
 

مزایا

 - صدای کمتر نسبت به سیستم تخلیه ریزشی

 - مصرف آب کمتر نسبت به سیستم‌های تخلیه گردابی و ریزشی

 

معایب

 - احتمال گرفتگی لوله 

 

سیستم تخلیه توربوجت
 

و اما بهترین سیستم تخلیه‌ای که تصمیم داریم در راهنمای خرید توالت فرنگی به آن اشاره کنیم، سیستم تخلیه توربوجت است که در حال حاضر جدیدترین سیستم تخلیه توالت فرنگی می‌باشد.

تفاوت سیستم تخلیه توربوجت با واترجت این است که سیستم تخلیه واترجت دارای یک سیستم شوتینگ در کف کاسه توالت است، درصورتی که سیستم تخلیه موتورجت دارای سه شوتینگ است که دو شوتینگ آن در لبه‌های توالت فرنگی تعبیه شده‌اند و یک شوتینگ آن نیز در کف کاسه توالت تعبیه شده است.

با این وجود سیستم تخلیه توربوجت از سرعت بیشتری برای عمل تخلیه برخوردار است که همین مسئله موجب مصرف کمتر آب می‌شود.

در کل اگر به دنبال بهترین سیستم تخلیه توالت فرنگی هستید به شما خرید توالت فرنگی را پیشنهاد می‌کنیم که به سیستم تخلیه توربوجت مجهز باشد؛ منتهی نباید این مسئله را فراموش کنید که توالت فرنگی‌هایی که به چنین سیستم تخلیه‌ای مجهز هستند نسبت به سایر مدل‌های توالت فرنگی از قیمت بالاتری برخوردار می‌باشند.
 

مزایا

 - مصرف آب کمتر نسبت به سایر سیستم‌های تخلیه

 - سرعت بالا در تخلیه
 

معایب

 - قیمت بالا

 

توالت فرنگی دیواری یا Wall hung 
 

توالت فرنگی دیواری wal hung

یکی از انواع توالت فرنگی‌هایی که مطمئنا به زیبایی هر چه بیشتر سرویس بهداشتی کمک می‌کند و لازم است که در این راهنمای خرید توالت فرنگی به آن اشاره کنیم، توالت فرنگی دیواری است که به آن توالت فرنگی وال هنگ هم می‌گویند؛ این توالت فرنگی با استفاده از فلاش تانکی که روی دیوار قرار دارد عمل تخلیه را انجام می‌دهد. سیستم فلاش تانک‌های بهترین توالت فرنگی‌های ایرانی بسیار قوی عمل می کنند. به همین دلیل نیازی به تعداد شوتینگ های بالا نیست. این فلاش تانک‌ها در برخی از برندها و کارخانجات از زمان نصب تا زمانی که روی دیوار قرار دارند، ضمانت می شوند.

برای خرید توالت فرنگی وال هنگ باید به دو نکته توجه کنید که یکی جنس چینی به کار رفته در ساخت آن است و دیگری فلاش تانک آن است. اگر به دنبال توالت فرنگی وال هنگی هستید که جنس چینی استفاده شده در آن خوب باشد ما خرید توالت فرنگی گلسار را به شما پیشنهاد می‌کنیم. اگر هم به دنبال خرید توالت فرنگی هستید که سیستم فلاش تانک آن قوی باشد ما خرید توالت فرنگی مروارید را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

فراموش نکنید که توالت فرنگی دیواری فضای بسیار کمی را اشغال می‌کند و برای کسانی که محدودیت فضا و حمام کوچکی دارند، انتخاب مناسبی است. همچنین به دلیل ارتفاعی که از زمین دارد موجب نظافت بهتر و صرفه‌جویی در آب می‌شود. این مدل توالت‌ها برای کسانی که درد کمر و زانو دارند بسیار مناسب است.

بنابراین اگر فضای زیادی در سرویس بهداشتی خود ندارید خرید توالت فرنگی دیواری بهترین گزینه برای شماست.
 

مزایا

 - مقاومت بالا

 - نظافت آسان

 - امکان تنظیم ارتفاع مورد نظر قبل از نصب

 - صدای کم

 

معایب

 - قیمت بالا

 - نصب سخت

 - هزینه بالا برای تعمیر

 - نامناسب برای دیوارهای  کم قطر

 

توالت فرنگی توکار یا Back to wall
 

توالت فرنگی توکار

نوع دیگری از توالت فرنگی‌ها، توالت فرنگی توکار یا Back to wall هستند که به دلیل مخفی شدن فلاش تانک آن‌ها در دیوار، به آن‌ها توالت فرنگی توکار یا بک تو وال گفته می‌شود.

درواقع فلاش تانک توالت فرنگی توکار در دیوار مخفی شده و پنل آن روی زمین و به دیوار متصل می‌شود. از ویژگی‌های توالت بک تو وال می‌توان به اشغال فضای کمتر اشاره کرد که این موضوع باعث می‌شود زیبایی بیشتری داشته باشد و از نظر بهداشتی نیز نسبت به سایر رقبای خود درجه بالاتری داشته باشد.

اگر به زیبایی سرویس بهداشتی خود اهمیت می‌دهید، بهترین گزینه برای شما خرید توالت فرنگی توکار است.
 

 مزایا

 - زیباتر کردن سرویس بهداشتی

 - اشغال فضای کمتر
 

معایب

 - قیمت بالا

 - نصب سخت

 

نکاتی که باید قبل از خرید توالت فرنگی بدانید
 

تا به اینجا با انواع توالت فرنگی از هر نظر آشنا شدید و مطمئنا توانسته‌اید بهترین مدل این محصول را متناسب با نیاز و بودجه‌ای که دارید انتخاب کنید. اما در ادامه مطلب راهنمای خرید توالت فرنگی شما را با نکات حائز اهمیتی آشنا خواهیم کرد که مطمئنا هنگام خرید توالت فرنگی حتما به کارتان می‌آیند.
 

ابعاد و اندازه توالت فرنگی       
 

مهم‌ترین نکته‌ای که در راهنمای خرید توالت فرنگی باید به آن توجه کنید ابعاد و اندازه آن است.

طول مناسب و استاندارد توالت فرنگی بین 54 تا 72 سانتی‌متر و عرض آن بین 30 تا 35 سانتی‌متر می‌باشد.

ارتفاع مناسب توالت فرنگی نیز برای افراد بزرگسال به خصوص کسانی که زانو درد دارند، بین 45 تا 60 سانتی‌متر می‌باشد؛ اما این اندازه مناسب کودکان نیست، چراکه ارتفاع مناسب توالت فرنگی برای کودکان 35 سانتی‌متر می‌باشد.
 

همچنین فاصله‌ی استاندارد مرکز فاضلاب تا دیوار که اصطلاحا آکس نامیده می‌شود باید بین 18 تا 30 سانتی‌متر باشد. البته اندازه آکس باید متناسب با فضای سرویس بهداشتی شما باشد. اندازه سرویس بهداشتی خود تا دیوار را در نظر بگیرید، اندازه آکس می‌تواند هم‌اندازه با این فاصله باشد.

 

تک زمانه یا دو زمانه بودن فلاش تانک
 

به توالت فرنگی‌هایی که تنها یک دکمه بر روی آن‌ها تعبیه شده است، توالت فرنگی‌های تک زمانه می‌گویند. اما به توالت فرنگی‌‌هایی که دو دکمه یا یک دستگیره کوچک اهرم مانند بر روی آن‌ها تعبیه شده است که می‌توان با آن حجم آبی که وارد کاسه توالت می‌شود را کنترل کرد، توالت فرنگی‌های دو زمانه گفته می‌شود. 

درواقع تفاوت اصلی توالت فرنگی‌های تک زمانه و دو زمانه در سیستم فلاش تانک آن‌هاست. اگر فلاش تانک توالت فرنگی به صورت تک زمانه باشد، حجم آب زیادی را به یک باره وارد کاسه توالت می‌کند که کاربر هیچ کنترلی بر روی تنظیم مقدار آب ندارد؛ اما اگر دو زمانه باشد، دو حالت را برای تنظیم حجم آبی که وارد کاسه توالت می‌شود در اختیار کاربر قرار می‌دهد که حالت اول تنها برای آبکشی کاسه توالت است و باعث می‌شود مقدار آب کمی وارد کاسه توالت شود؛ اما حالت دوم برای انجام عملیات تخلیه است که موجب می‌شود، حجم آب زیادی وارد کاسه توالت شود.

از آن‌جایی که کاربر می‌تواند در توالت فرنگی دو زمانه این انتخاب را داشته باشد که در مواقع مورد نیاز از کلید کوچک برای آبکشی کاسه توالت استفاده کند تا حجم کمی از آب به جای حجم زیادی از آب وارد کاسه توالت شود، در مصرف آب به صورت چشم‌گیری صرفه‌جویی می‌شود.

بنابراین توالت فرنگی دو زمانه از تک زمانه بهتر است، چراکه موجب صرفه‌جویی در مصرف آب می‌شود. به طوری که در توالت فرنگی با سیستم فلاش تانک دو زمانه، دو کلید کوچک و بزرگ تعبیه شده است که شما به عنوان کاربر این امکان را دارید که در مواقعی که تنها به آبکشی کاسه توالت نیاز است، از کلید کوچک برای وارد شدن مقدار آب کم به کاسه توالت استفاده کنید و در مواقعی که نیاز به عمل تخلیه است از کلید بزرگ برای وارد شدن حجم زیادی از آب به داخل کاسه توالت استفاده کنید؛ اینگونه مجبور نیستید برخلاف زمانی که از توالت فرنگی تک زمانه استفاده می‌کردید، با استفاده از یک کلید حتی زمانی که نیازی به انجام عمل تخلیه نبود، حجم زیادی از آب را به یک باره وارد کاسه توالت کنید و آب زیادی به هدر رود.

 

میزان مصرف آب توالت فرنگی
 

مسئله دیگری که لازم است در راهنمای خرید توالت فرنگی به آن اشاره کنیم، میزان مصرف آب توالت فرنگی است.

همانطور که اشاره کردیم نوع سیستم فلاش تانک در میزان مصرف آب تاثیرگذار است؛ منتهی عوامل دیگری هم وجود دارند که در این زمینه نقش دارند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به لوله آب خروجی اشاره کرد.

در توالت فرنگی‌هایی که لوله آب خروجی باریک است، در هر بار تخلیه حدودا 2 لیتر آب با فشار بالا وارد لگن شده و عمل تخلیه انجام می‌شود و در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود؛ اما در مدل‌های پرمصرف حدود 5 لیتر آب و یا بیشتر به آرامی وارد لگن شده و کاسه را شستشو می‌دهد.

به شما توصیه می‌کنیم که جهت صرفه‌جویی در مصرف آب، مدل کم مصرف توالت فرنگی که خروجی آب آن تا 2 لیتر باشد را انتخاب و خریداری کنید؛ البته باید به این مسئله توجه کنید که قیمت مدل کم‌ مصرف توالت فرنگی از مدل پرمصرف آن بیشتر است.

 

رنگ و جنس توالت فرنگی

انواع رنگ توالت فرنگی
پراستفاده‌ترین رنگ توالت فرنگی سفید می‌باشد اما اگر دوست داشته باشید می‌توانید یک توالت فرنگی در رنگ‌های دیگری مثل رنگ مشکی، سبز و ...  را در بازار پیدا کنید.

اما درخصوص جنس توالت فرنگی باید بدانید که معمولا جنس توالت فرنگی از سرامیک یا لعاب می‌باشد اما نکته قابل توجه اینجاست که باید کیفیت لعاب و سرامیک مطلوب و ضخامت آن بالا باشد؛ زیرا کیفیت مواد اولیه تاثیر بسیار بالایی در بهداشت، دوام توالت فرنگی و حتی ظاهر آن دارد.

 

نوع درب توالت فرنگی

 

به طور کلی توالت فرنگی دارای سه نوع درب می‌باشد که تصمیم داریم در ادامه راهنمای خرید توالت فرنگی آن‌ها را به شما معرفی کنیم؛ نوع اول درب فنردار و یا جک‌دار است که احتمال بسته شدن ناگهانی و حتی شکستن آن وجود دارد؛ به همین دلیل خرید توالت فرنگی با درب فنردار یا جک‌دار را پیشنهاد نمی‌کنیم، به خصوص اگر در خانه کودک خردسال دارید، بهتر است این نوع توالت فرنگی را تهیه نکنید.

نوع دوم، درب معمولی می‌باشد که معمولا رایج‌تر از دیگر مدل‌ها است و نوع سوم درب‌های آرام‌بند هستند که می‌توان آن‌ها را بهترین مدل از درب‌‌های توالت فرنگی دانست، چراکه به آرامی و بدون کوچکترین سر و صدایی بسته می‌شوند و از آنجایی که امکان بسته شدن ناگهانی آن‌ها وجود ندارد، دچار شکستگی و آسیب‌دیدگی نمی‌شوند.

 

اهمیت اندازه خروجی توالت فرنگی

سایز لوله خروجی توالت فرنگی

یکی دیگر از مهم‌ترین نکاتی که باید هنگام خرید توالت فرنگی به آن توجه کنید اندازه خروجی توالت فرنگی است که اگر خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشد، نه تنها هنگام نصب توالت فرنگی شما را با مشکل مواجه خواهد کرد، بلکه تاثیر منفی در عمل تخلیه و گرفتگی لوله خواهد داشت.

اندازه‌ی خروجی توالت فرنگی بین 6 تا 10 سانتی‌متر است. به گونه‌ای که حداقل اندازه خروجی توالت فرنگی 6 سانتی‌متر و حداکثر اندازه خروجی آن نیز 10 سانتی‌متر است.

معمولا در توالت فرنگی‌هایی که به سیستم تخلیه توربوجت مجهز هستند، اندازه خروجی 6 سانتی‌متر است؛ چراکه این مدل از توالت فرنگی‌ها به دلیل مجهز بودن به سیستم تخلیه توربوجت که دارای 3 شوتینگ است و سرعت بالایی دارد، عمل تخلیه را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهند و نگرانی بابت گرفتگی لوله وجود نخواهد داشت. اما توالت فرنگی‌هایی که به سیستم تخلیه گردابی مجهز هستند، به دلیل احتمال بروز گرفتگی لوله دارای خروجی 10 سانتی‌متری هستند. نکته‌ی قابل توجه اینجاست که در توالت فرنگی با خروجی 10، دورتادور کاسه سوراخ قرار دارد که با فشار دادن دکمه‌ی سیفون آب از آن‌ها خارج شده و کاسه توالت شستشو داده می‌شود.

 

توالت فرنگی چه مارکی خوبه؟
 

حالا که با تمام نکاتی که باید برای خرید توالت فرنگی بدانید آشنا شدید تصمیم داریم در آخرین بخش از راهنمای خرید توالت فرنگی به یکی از سوالات کاربرانی که به دنبال خرید توالت فرنگی هستند و آن هم این است که توالت فرنگی چه مارکی خوبه؟ پاسخ دهیم؛ منتهی نمی توان پاسخ قطعی به این پرسش داد چراکه هر یک از توالت فرنگی‌هایی که در بازار موجود هستند، ویژگی‌ها و مزایای خاص خود را دارند؛ اما از معروف‌ترین مدل‌ها و برندهای توالت فرنگی که اکثر کاربران از خرید آن‌ها میزان رضایت بالایی را تجربه کرده‌اند، می‌توان به توالت فرنگی کرد، توالت فرنگی گلسار و توالت فرنگی مروارید اشاره کرد.

شما می‌توانید برای خرید توالت فرنگی کرد یا هر مدل دیگری که به آن اشاره کردیم از کارشناسان پخش تهران مشاوره دریافت کنید. اگر به دنبال خرید توالت فرنگی لاکچری هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم که به توالت فرنگی‌های خارجی هم فکر کنید؛ اما باید این مسئله را هم در نظر بگیرید که قیمت توالت فرنگی خارجی نسبت به مدل‌های ایرانی از اختلاف بالایی برخوردار است.

 

 

خدمات مرتبط با روشویی : خرید روشویی سرامیکی