به وب سایت پخش تهران خوش آمدید
پیگیری سفارش : [02632816696]
تلفن های مشاوره خرید : [ 09123661236 ]
آخرین بروز رسانی قیمت ها 1400/07/28 چهارشنبه
سبد خرید

 

معرفی انواع شیرآلات حمام

شاید در گذشته مدل های مختلفی از شیرآلات حمام وجود نداشت و برای همین انتخاب آن ها نیازمند تحقیق و بررسی نبود. اما اکنون و در دنیای امروز مدل های مختلفی از شیر حمام در سبک ها و رنگ ها و با جنس های مختلف تولید می شود و لازم است که افراد قبل از خرید، اطلاعات کافی از کارکرد و کارایی آن ها داشته باشند. اگر تصمیم به خرید شیرآلات برای حمام خود را دارید، ما در این مقاله به معرفی انواع شیرآلات حمام می پردازیم.

شیرآلات حمام سنتی

شاید با شنیدن این سه کلمه ساده، کابوس های گذشته برایتان زنده شود. شیرهایی که دائما چکه می کردند، اتصالات ضعیف و پوسته پوسته شده، خاطراتی است که از آن دوران به یاد می آورید. این مسائل مربوط به بیش از بیست سال پیش است، اما دیگر چنین مشکلاتی وجود ندارد. امروزه شیرآلات حمام سنتی ممکن است از نظر ظاهر قدیمی باشند، اما با استفاده از فناوری مدرن و مواد اولیه درجه یک ساخته می شوند. بسیاری از آن ها دیسک سرامیکی در ساختار خود دارند و بر اساس دقیق ترین استانداردها طراحی و آزمایش شده اند. در صورتی که طراحی حمام شما به سبک سنتی است یا ساکن خانه های قدیمی هستید، این شیرآلات می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

 

 

شیرآلات حمام سنتی

شیرآلات حمام سنتی

 

 

شیرآلات حمام توکار

 

وقتی از شیر حمام صحبت می شود، بیشتر افراد شیرهایی که به صورت روکار نصب شده اند در ذهنشان می آید. اما اگر وارد حمامی شوید که هیچ اثری از لوله کشی به چشم نخورد و فقط شیرآلات دیده شود، آن حمام یک مکان خاص است. فرقی نمی کند که ظاهر شیرآلات مدرن یا سنتی باشد، شیرآلات حمام توکار زیبایی خاصی به فضا می دهند. شیرهای توکار موجب می شوند که یک نقطه کانونی خیره کننده در حمام ایجاد گردد و محیط مرتب به نظر برسد همچنین این شیرآلات مانع تجمع رسوبات در لبه حوضچه روشویی یا وان حمام می گردد. با نصب شیرآلات توکار تمیز کردن حمام به سرعت انجام می شود و جایی برای تجمع میکروب ها و باکتری ها باقی نمی ماند. بنابراین شیرآلات توکار حمام چه از نظر هنری و چه از نظر بهداشتی بسیار تاثیرگذار هستند.

 

 

شیرآلات حمام توکار

 

شیرآلات حمام توکار

 

شیرآلات حمام توکار

شیرآلات حمام دو پایه ای

 

این نوع شیرآلات رایج ترین شیر مخلوط های حمام هستند که در بیشتر خانه ها پیدا می شوند. بعضی از آن ها دو اهرم یا والو جداگانه برای آب سرد و گرم دارند که موجب می شود کنترل دمای آب خروجی به راحتی انجام گردد. برخی دیگر از این نوع شیرها تک اهرمه می باشند که با حرکت دادن این اهرم به بالا و پایین شدت جریان آب خروجی تنظیم می شود و و با چپ و راست کردن آن دمای آب تغییر می کند. مزیت شیرآلات تک اهرمی این است که کنترل شدت و دمای آب خروجی با یک دست امکان پذیر است.

 

 

 

شیرآلات حمام دو پایه ای

 

شیرآلات حمام دو پایه ای

 

 

            شیرآلات حمام دو پایه ای    

 

 

 

شیرآلات حمام سه تکه ای

 

این نوع شیر حمام از سه قطعه مجزا تشکیل شده و برای نصب آن باید سه سوراخ بر روی لبه وان ایجاد گردد. مدل های مختلفی از این نوع شیرآلات حمام طراحی و ساخته شده است. بعضی از آن ها دو والو جداگانه برای آب سرد و گرم دارند و فاقد شلنگ و سردوش می باشند. برخی دیگر برای کنترل دما و جریان آب از یک اهرم استفاده کرده اند و دارای شلنگ و سردوش جداگانه هستند.

 

 

 

 

شیرآلات حمام سه تکه ای

 

شیرآلات حمام سه تکه ای

 

شیرآلات حمام سه تکه ای

 

شیرآلات حمام پایه بلند

 

این نوع شیر حمام، سبکی جدید در حمام خانه شما ایجاد می کند. ممکن است که قیمت آن بیشتر از دیگر شیرآلات حمام باشد، اما یک نقطه کانونی فوق العاده برای حمام است. برای حمام هایی که دارای طراحی مدرن هستند، شیرآلات پایه بلند یک انتخاب هوشمندانه هستند. ورودی آب این نوع شیر حمام از کف می باشد. بنابراین اگر در حال ساخت خانه هستید و می خواهید از شیرآلات پایه بلند برای آن استفاده کنید، حتما محلی برای ورودی آب گرم و سرد به شیر در نظر بگیرید. شیر حمام پایه بلند در انواع مدل های سنتی و مدرن تولید می شوند.

 

 

شیرآلات حمام پایه بلند

 

شیرآلات حمام پایه بلند

 

شیرآلات حمام پایه بلند

 

شیرآلات حمام چهار تکه ای

 

ساختار این نوع شیرآلات مشابه شیرآلات سه تکه ای است. بخش های مختلف شیرآلات چهار تکه ای شامل لوله نازل، دو والو یا اهرم جداگانه برای آب سرد و گرم و یک شیلنگ و سردوش می باشد. برای نصب این شیر حمام لازم است تا چهار سوراخ بر روی لبه وان یا بر روی دیوار ایجاد شود. در این حالت شدت و دمای آب سرد و گرم به وسیله دو والو یا اهرم جداگانه تنظیم می گردد.

 

 

 

شیرآلات حمام چهار تکه ای

 

شیرآلات حمام چهار تکه ای

 

شیرآلات حمام چهار تکه ای

 

شیرآلات حمام ترموستاتیک

 

شیرهای حمام ترموستاتیک یکی از بهترین انتخاب ها برای استحمام هستند. فناوری ترموستاتیک جدید نیست اما در سال های اخیر تقاضا برای این نوع شیرها افزایش یافته و همین امر موجب شده تا قیمت آن ها کاهش چشمگیری داشته باشد. شیرآلات حمام ترموستاتیک این امکان را برای شما فراهم می کند که دمای آب را از قبل تعیین کنید و در حین استحمام یا دوش گرفتن، خیالتان باید دمای ثابت آب راحت باشد. حتی اگر کسی در خانه شیر آب دیگری را باز کند، در دمای آب خروجی از این نوع شیرها تغییری ایجاد نمی شود و نیاز نیست به طور مداوم میزان خروجی آب سرد و گرم تنظیم گردد.

 

 

شیرآلات حمام ترموستاتیک

 

شیرآلات حمام ترموستاتیک

 

شیرآلات حمام ترموستاتیک

 

 

 

 

نحوه انتخاب شیرآلات حمام

 

شیرآلات حمام در مدل های مختلف، با قیمت های متنوع و جنس های گوناگون در بازار موجود است و هر کدام زیبایی و کارایی مختص خود را دارند. به نظر ما اولین چیزی که در هنگام انتخاب شیر حمام باید مدنظر قرار دهید، خواسته و علاقه خودتان است. زیرا این شیرآلات قرار است در حمام خانه شما نصب شود. بنابراین از هر طرح و مدلی که خوشتان می آید و کیفیت مناسبی دارد می توانید برای حمام خود استفاده کنید. مورد دیگری که در هنگام خرید شیرآلات حمام اهمیت دارد، نحوه لوله کشی در حمام است. هر کدام از این شیرآلات برای نصب نیاز به شیوه لوله کشی مخصوص به خود دارند، بنابراین قبل از خرید، چگونگی لوله کشی حمام خود را در نظر بگیرید.

 

 

مطالب مرتبط