به وب سایت پخش تهران خوش آمدید
پیگیری سفارش : [02632816696]
تلفن های مشاوره خرید : [ 09123661236 ]
آخرین بروز رسانی قیمت ها 1402/12/10 پنچشنبه
سبد خرید

هود آشپزخانه چیست؟

تهویه هوای آشپزخانه امری بسیار مهم و ضروری تلقّی می‌شود و این مورد در رابطه با خانه‌های با متراژ کوچک و یا بدون جریان هوای مناسب از حسّاسیت بسیار بیشتری برخوردار است زیرا عدم تهویه مناسب هوای آشپزخانه می‌‌تواند مشکلات بسیاری را در این خانه‌‌ها ایجاد نماید.  هود آشپزخانه  بهترین و مناسب‌ترین وسیله برای تهویه هوای آشپزخانه محسوب می‌شود و شما می‌‌توانید با بهره‌گیری از این وسیله ضمن افزایش زیبایی دکوراسیون آشپزخانه خود، از کاربردهای آن نیز به منظور رفع نیازهای خود استفاده نمایید. با این حال، موارد بسیاری باید در هنگام انتخاب و خرید یک هود مناسب باید در نظر گرفته شوند تا شما بتوانید با استفاده از ویژگی‌های آن نیازهای خود را برطرف نمایید. در ادامه قصد داریم تا نکاتی را در رابطه با هود آشپزخانه به شما عزیزان ارائه دهیم تا بتوانید با اطّلاعات بیشتری هود مناسب برای آشپزخانه خود را تهیه نمایید.

 

یک هود مناسب و باکیفیت باید ویژگی‌هایی را داشته باشد

 

نکات انتخاب یک هود آشپزخانه مناسب:

قیمت هود آشپزخانه:

امروزه شرکت‌های بسیاری در زمینه‌ی فروش هود آشپزخانه در حال فعّالیت هستند و این مسئله انتخاب هود مناسب را با چالش‌هایی همراه کرده است زیرا معمولاً محصولات برندهای مختلف با قیمت‌های متفاوتی به بازار عرضه می‌شوند. در رابطه با قیمت هود آشپزخانه باید عنوان کنیم که این مورد یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای خرید هود تلقّی می‌شود و شما باید در اوّلین مرحله میزان هزینه‌ای را که قصد دارید تا برای خرید هود صرف نمایید را مشخّصص کنید. هودهای مختلف با توجّه به امکانات و طرّاحی ظاهری خود با قیمت‌های متفاوتی به بازار عرضه می‌شوند و شما باید از میان مدل‌های مختلف هود آشپزخانه مدل مناسب با بودجه و نیازهای خود را انتخاب نمایید. همچنین، عوامل مختلفی همچون: میزان صدای تولیدی و امکانات و اندازه هود نیز بر قیمت آن تاثیرگذار هستند و شما باید قبل از خرید محصول مورد نیاز خود تمامی شرایط را بر اساس بودجه خود تنظیم نمایید و بهترین محصول را خریداری کنید.

 

اندازه هود آشپزخانه:

این ویژگی نیز از دیگر مواردی است که بر انتخاب هود آشپزخانه مناسب تاثیرگذار است. شما باید در هنگام خرید هود به سراغ گزینه‌هایی بروید که با ابعاد آشپزخانه و اجاق گاز شما سازگار هستند و نباید از این نکته غافل شوید زیرا عدم توجّه کافی به این مسئله می‌تواند مشکلات متعددی همچون عدم کارایی هود و بازده ناکافی آن را به همراه داشته باشد و هزینه‌های شما را بی دلیل افزایش دهد.

 

در هنگام خرید هود آشپزخانه به نیازهای خود توجّه نمایید

صدای ایجاد شده:

صدای هود جزو مواردی است که خریداران معمولاً توجّه کافی را به آن ندارند و به همین دلیل است که پس از خرید و نصب هود آشپزخانه از عملکرد و صدای تولیدی توسّط آن ناراضی هستند. بنابراین، شما در هنگام خرید هود باید به این مورد نیز توجّه کافی را داشته باشید تا از خرید خود پشیمان نشوید. هود‌های کم صدا معمولاً از قیمت بیشتری برخوردار هستند ولی پرداخت چنین مبلغی می‌تواند شما را از شرّ صداهای آزاردهنده رهایی بخشد و تجربه‌ی یک خرید راضی کننده را برای شما به ارمغان داشته باشد.

نوع تهویه هود آشپزخانه:

بطور کلّی، هودهای آشپزخانه با دو نوع سیستم تهویه در بازار موجود هستند و شما باید بر حسب نیاز خود برای خرید آن‌ها اقدام نمایید. برخی از این هودها تنها قدرت مکش و انتقال هوا به خارج از فضای منزل با استفاده از کانال را دارند و رایج‌ترین نوع هود آشپزخانه در بازار محسوب می‌شوند ولی برخی از هودهای آشپزخانه هوای مکش شده را با استفاده از فیلترهای خود تصفیه می‌کنند و دوباره به فضای آشپزخانه بازمی‌گردانند. همچنین، لازم به ذکر است که این نوع از هودها به کانال هوا نیازی ندارند و گزینه‌های مناسبی برای منازل بدون کانال کشی و یا آپارتمان‌های کوچک محسوب می‌شوند ولی باید به این نکته نیز توجّه داشته باشید که این نوع از هودها از قدرت مکش پایین‌تری برخوردار هستند و شما نیاز دارید تا فیلترهای آن‌ها در در مدّت زمان کوتاه‌تری تعویض نماید.

 

هودهای قدرتمند معمولاً با قیمت بیشتری نیز به بازار عرضه می‌شوند

 

قدرت مکش هود آشپزخانه:

قدرت مکش هود مورد نظر شما باید توانایی رفع نیاز‌های شما را داشته باشد و عدم رعایت این مسئله می‌تواند منجر به ناکارآمدی کالای خریداری شده شود. بنابراین، در هنگام خرید هود آشپزخانه از فروشنده در رابطه با قدرت مکش لازم برای ابعاد آشپزخانه خود سوال کنید تا با مشکلی در این زمینه مواجه نشوید.

امیدوارم از مطالب ارائه شده نهایت استفاده را ببرید.