به وب سایت پخش تهران خوش آمدید
پیگیری سفارش : [02632816696]
تلفن های مشاوره خرید : [ 09123661236 ]
آخرین بروز رسانی قیمت ها 1402/12/10 پنچشنبه
سبد خرید

برای خرید هود آشپزخانه به طور حتم در بحث طراحی و دکوراسیون داخلی منزل و آشپزخانه حرف اول را می زند و به طور حتم انتخاب صحیح و مناسب آن می تواند زیبایی وصف ناپذیری را به آشپزخانه شما ببخشد. بیراه نیست اگر بگوییم که هودهای آشپزخانه در عین اینکه کارایی زیادی که دارند بایستی به گونه ای زیبا طراحی شوند تا جلوه ای زیبا به محیط آشپزخانه ها ببخشند.

انتخاب هود آشپزخانه

یکی از مزیت های استفاده از هود در آشپزخانه این است که به هنگام پخت و پز و ایجاد گرما به طبع گریس، رطوبت و همچنین دود تولید می شود که اینها به کابینت ها، دیوارها و تمام وسایل آشپزخانه می چسبد و با نصب هود به راحتی می توانید تمامی گرما، رطوبت و دود تولید شده از پخت و پز را به بیرون از محیط منزل هدایت کنید و به همین دلیل است که بایستی در انتخاب هود آشپزخانه بیشترین دقت را داشته باشید.

برای انتخاب هود آشپزخانه بایستی این را بدانید که هودها در کل به چهار دسته متفاوت تقسیم بندی می شود و هر کدام از این نوع هودها با توجه به سلیقه و دکوراسیون آشپزخانه شما خریداری و نصب می شوند:

  • هود مخفی: همان طوری که از نام این هود هم می توان متوجه شد این هودها به صورت مخفی هستند و در بالای اجاق گاز، داخل کابینت و به صورت مخفی نصب می شوند
  • هود جزیره ای: این نوع هودها بیشتر به سبک اروپایی ساخته می شود و مختص آشپزخانه هایی است که باز هستند. یعنی میز و اجاق گاز در وسط قرار دارد و کابینت ها در اطراف و تنها راه نصب هود این است که آن را به سقف متصل کنید و به همین دلیل است که به آن هودهای جزیره ای گفته می شود
  • هود زیر کابینتی: این نوع هودها همان طوری که از اسمش هم پیداست به زیر کابینت ها متصل می شوند
  • هود دیواری یا همان هود شومینه ای: هودهای دیواری به مانند هودهای زیر کابینتی هستند اما تفاوتی که در این نوع هودها وجود دارد این است که به دیوار متصل می شود و به طبع شکل و شمایل زیباتر و بهتری هم دارند

به هر حال انتخاب هود آشپزخانه می تواند بر اساس ویژگی ها و خصوصیات زیادی انجام شود تا بهترین نوع هود را بتوانید انتخاب کنید و این موردی است که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم. پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید. 

ویژگی اول: انتخاب هود آشپزخانه براساس نوع تهویه

هود آشپزخانه

قبل از انتخاب هود آشپزخانه باید این را بدانید که به طور معمول هودهای آشپزخانه از نظر کارکرد و کارایی به دو دسته متفاوت تقسیم بندی می شوند و شما باید قبل از خرید از این موضوع آگاهی و اطلاع کافی داشته باشید که به طور دقیق به کدام یک از این دو نوع نیاز دارید.

  • دسته اول: هودهایی هستند که بیشتر نقش هواکش را دارند و هوای نامناسب و نامطبوع آشپزخانه را به وسیله کانال های تعبیه شده به بیرون از ساختمان منتقل می کنند که به طور حتم برای این نوع هودها باید کانال کشی انجام شود و این امکان وجود دارد که در حین عملیات کانال کشی هزینه های زیادی را متحمل شوید.
  • دسته دوم: هودهایی هستند که هواهای نامناسب و نامطبوع را به داخل خودشان می کشند و آن را تصفیه و سپس به داخل آشپزخانه بر می گردانند و این نوع هودها بیشتر در نوسازی و بازسازی و زیباسازی آشپزخانه ها کاربرد دارند.

ویژگی دوم: انتخاب کردن بهترین هودهای آشپزخانه بر اساس قدرت مکش

انتخاب بهترین هود

یکی از مزیت های برتری هودهای آشپزخانه به نسبت دیگر رقبا در قدرت مکش آنها به شمار می رود و این مورد برای اشخاصی که برای انتخاب هود آشپزخانه وسواس زیادی به خرج می دهند از اهمیت زیادی برخوردار است و برای به دست قدرت مکش هود به راحتی با استفاده از یک فرمول راحت و ساده می توانید آن را به دست بیاورید.

برای به دست آوردن این قدرت مکش باید ابعاد آشپزخانه را در ارتفاع آن ضرب کنید و عدد به دست آمده همان قدرت مکش هود شما خواهد بود. به طور مثال فرض کنید ابعاد یک آشپزخانه 20 متر مربع و ارتفاع آن تا سقف هم 3 متر است. عدد حاصله 60 متر مکعب می شود. بنابراین برای انتخاب هود آشپزخانه باید هودی را در نظر بگیرید که قدرت مکش آن چیزی در حدود 600 m3/h باشد که البته اگر مدل آشپزخانه باز (open) باشد حدود 20 درصدی باید به قدرت این هود اضافه کنید.

ویژگی سوم: در انتخاب هود آشپزخانه حتماً سرعت مکش را هم در نظر داشته باشید

به طور حتم هودهای مختلف سرعت های مکش مختلف و متفاوت و صد البته درجه های گوناگونی هم دارند و پیشنهاد ما این است که در انتخاب هود آشپزخانه حتماً آنهایی را مد نظر داشته باشید که قابلیت تنظیم سرعت داشته باشند. شاید از خودتان بپرسید که این سرعت ها در چه مواقعی استفاده می شود و باید در جواب این سوال اینگونه گفت که استفاده از سرعت ها بستگی به نوع آشپزی شما دارد و به طبع هر چه سرعت بیشتری را انتخاب کنید صدای بیشتری را هم دریافت خواهید کرد.

ویژگی چهارم: هودهایی را انتخاب کنید که کم صدا باشند

 

 

انتخاب مناسب ترین هود

یکی دیگر از نکاتی که در انتخاب هود آشپزخانه باید مورد توجه قرار داد و در اصل یکی از موارد مهم هم به حساب می آید این است که هودهایی را انتخاب کنید که از صدای کمتری به هنگام فعالیت برخوردار باشد به خاطر اینکه تحمل این صدا برای شما قابل هضم تر باشد. برخی ها تصور می کنند که هودهایی وجود دارد که بدون صدا هستند که البته تا به حال هودی آن هم بدون صدا ساخته نشده اما به هر حال می توانید برای انتخاب هود آشپزخانه از میان مدل ها و برندهای مختلف آنکه کم صداتر است را انتخاب و خریداری نمایید.

ویژگی پنجم: با توجه به نوع اجاق گازی که دارید ابعاد هود را در نظر بگیرید

قطعاً ابعاد اجاق گاز هم ارتباطی مستقیم در نوع انتخاب هود آشپزخانه دارد و این یعنی هود انتخاب شده نباید از صفحه اجاق گاز شما کوچک تر یا بزرگ تر باشد به خاطر اینکه جلوه ای زشت و زننده به آشپزخانه شما می بخشد و به هر حال نبایستی این اندازه از 70 سانتی متر کمتر باشد. نکته ای که در اینجا می توان بیان کرد این است که ابعاد هود انتخاب شده هیچ تأثیری بر قدرت آن ندارد و ممکن است یک هود کوچک، قدرتش با یک هود بزرگ برابری کند و حتماً در انتخاب هود آشپزخانه بایستی به این نکته توجه داشته باشید.

ویژگی ششم: برای انتخاب هود آشپزخانه به زیبایی آن هم توجه کنید

سبک هود انتخاب شده چه از لحاظ رنگ، مدل، طرح و یا هر چیز دیگری فقط به سلیقه و دکوراسیون آشپزخانه شما بستگی دارد. پس به هنگام انتخاب هود آشپزخانه حتماً به دکوراسیون آشپزخانه تان توجه ویژه ای داشته باشید و با توجه به رنگ بندی کابینت ها و دیگر وسایل آشپزخانه می توانید یکی از مدل های استیل، مخفی، شومینه، شیشه ای و یا غیره را انتخاب نمایید.

ویژگی هفتم: برای انتخاب هود آشپزخانه حتماً گزینه های فرعی را هم بررسی کنید

 

اندازه متناسب هود با اجاق گاز

تمامی این ویژگی هایی که بیان شد شاید خیلی از افراد با آن آشنایی داشته باشند اما مورد مهم دیگری که باید مد نظر داشت این است که گزینه ها و امکانات فرعی را هم برای انتخاب هود آشپزخانه مد نظر داشته باشید. امکاناتی مانند سنسورهای حرارتی، کنترل از راه دور، کنترل های الکترونیکی، چراغ های LED، پخش کننده آهنگ و غیره که در مدل های مختلف ممکن است این امکانات متفاوت و متنوع باشد.

ویژگی هشتم: خرید و انتخاب هود آشپزخانه از مدل های معتبر موجود در بازار

اگر تصمیم به انتخاب هود آشپزخانه و خرید آن گرفته اید سعی کنید حتماً از مدل های معتبر و موجود در بازار خریداری کنید. به خاطر اینکه از کیفیت و خدمات پس از فروش آنها اطلاعات لازم را در اختیار دارید. نکته دیگری که باید مد نظر داشته باشید این است که نصب هود باید با دقت بالایی انجام شود وگرنه در صورت بروز کوچکترین مشکلی این امکان وجود دارد که بازدهی آن تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

 

 

برای اطلاع بیشتر در مورد هود آشپزخانه و قیمت های آن به این صفحه راجعه نمایید