به وب سایت پخش تهران خوش آمدید
پیگیری سفارش : [02632816696]
تلفن های مشاوره خرید : [ 09123661236 ]
آخرین بروز رسانی قیمت ها 1403/05/03 چهارشنبه
سبد خرید

 

نکاتی درباره کابینت روشویی

امروزه می توان کابینت روشویی را یکی از وسایل هایی دانست که تاثیر بسزایی در کیفیت زندگی ما دارد . چرا که بهداشت عمومی در خانه را ارتقا می دهد و مکانی کاربردی برای نگه داشتن وسایل آرایشی یا بهداشتی است . بنابر استفاده ای که قرار است از آن بکنیم ، چه در سرویس بهداشتی یا حمام ، باید توجهی خاص به نکاتی داشته باشیم تا ما را برای انتخابی شایسه راهنمایی بکنند . مواردی چون محلی که باید برای نصب کردن آنها انتخاب شود ، طرحی خاص که از حیث کاربرد و زیبایی ما را قانع بکند ، جنس موادی که از آنها ساخته شده اند و کیفیتی که از آنها در قبال آن جنس انتظار داریم ، می توانند در اتخاذ تصمیم نهایی ما برای خرید مفید باشند . در همین راستا نکاتی را برای شما بازگو می کنیم تا در رسیدن به آگاهی و خریدی که موجب رضایت شما بشود ، راهنمایی هایی موثر باشند .

دلیل نیاز به روشویی کابینتی

جدای از آن که از دید علمی محافظی موثر در برابر عدم نفوذ میکروب ها به داخل وسایل است و تاثیر زیادی در به خطر نیفتادن سلامت بهداشتی آنها دارد ، همچنین فضایی بسیار مناسب برای قرار دادن وسایل های در دسترس و دایم الاستفاده می باشد ، می تواند تاثیر خوبی در رسیدن به نظم و دل نواز بودن محیطی که در طی روز شاید بارها آنجا را ببینیم داشته باشد . این وسیله که زیر مجموعه دکوراسیون داخلی محسوب می شود ، با انتخابی شایسته که می تواند با راهنمایی های مسئول فروش روشویی نیز همراه باشد ، آسودگی و اطمینان خاطر را برای شما به ارمغان بیاورد .

طراحی و ظاهر

از مهم ترین موارد در انتخاب ، همین دو عنصر هستند . با توجه به موادی که از آنها برای ساخت استفاده می شود ، می توان الگو هایی با اختلاف زیاد را ارایه کرد که بر اساس آنها تنوعی چشم گیر در تولید داشت ، تا در نهایت طالبان این محصول با فراغ خیال دست به انتخاب زده و رضایت مندی را برای تولید کننده و خریدار به ارمغان بیاورد .

الگوهای مختلف و زیادی برای طراحی کردن روشویی کابینت ارائه شده اند که به چند نمونه اشاره می شود :

کابینت ساده

در حال حاظر در بازار فروش جزو معمول ترین انتخاب ها از جانب خریداران محسوب می گردد . مهمترین هدفی که این نوع دنبال می کند ایجاد کردن فضایی مناسب برای ذخیره سازی وسایل در سرویس بهداشتی یا حمام است . اصولا با سطحی نسبتا صاف و فارغ از هر نوع طراحی یا الگویی خاص ساخته می شوند . بنابر دلایلی که گفته شد به نسبت انواع دیگر از قیمتی مناسب تر نیز برخورداند و این یکی از دلایل فروش بالای آنها است .

کابینت فول ست روشویی به همراه آیینه

از دلایلی که برای فروش بالای این نوع می توان اشاره کرد ، کامل بودن نسبی تجهیزات مورد نیاز در آنهاست . از آیینه این مدل می شود از دید یک ابزار برای آرایش کردن نگاه کرد علاوه بر آنکه همچنان وظایف نگهداری کردن و ذخیره نمودن خود را نیز حفظ کرده است . تنوعی که در هنگام ساخت برای ایجاد قسمت هایی مختلف آن در نظر گرفته اند ، از امتیازات دیگر این مدل می باشد .

کابینت کلاسیک

مصالحی که عمدتا برای ساخت این مدل مورد استفاده قرار می گیرد ، ام دی اف و چوب است که مسایل ضد رطوبتی نیز در آنها تا حد قابل قبولی رعایت می شود ، بسته به تولید کننده ممکن است کیفیت این مورد متفاوت باشد . در مقابل کابینت ساده ، این مدل از پیچیدگی های بیشتری برخوردار است و برای ساخت آنها از ابزارهای مختلفی چون دستگاه های پرس و دستگاه های سی ان سی استفاده می شود . چوب های به کار رفته در اغلب این مدل ها از الگوهایی فانتزی یا تزیینی پیروی کرده اند تا شمایلی زیباتر را یدک بکشند .

کابینت فانتزی

روشویی کابینتی فانتزی را معمولا بدون رعایت کردن اصول طراحی خاصی می سازند و تنوع بالایی در تولید آنها دیده می شود که برای سلیقه هایی خاص تر ، این مدل مورد تایید است . ظرافت بالا و زیبایی چشم گیر در این نوع ، از اولویت های طراحی و تولید بوده و بیشتر توجهات به این دو مورد صرف شده است . به همین دلیل افراد زیادی گرایش به خرید آنها ندارند و بخش کاربردی تر قضیه برای آنها اهمیت بیشتری دارد .

کابینت مدرن

این مدل که از انواع روشویی کابینتی pvc   است و در تولید آن از ماده pvc استفاده می کنند ، دارای سطحی کاملا صاف و جلایی بسیار براق است . در عین حالی که از سادگی در طراحی شان سود برده اند ، الگوهایی مدرن را نیز به آنها افزوده اند تا ترکیبی قابل قبول را ارایه داده باشند . آیینه در این مدل اهمیت بسزایی داشته و در طراحی آن ظرافت بیشتری صرف شده است . بخش هایی که با استفاده از شیشه در آنها تعبیه شده است جهت نمایش دادن محتویاتی است که در داخل کابینت چیده می شود و از این طریق تلاش کرده اند علاوه بر اینکه سعی بر حفظ خلاقیت دارند ، اجازه بدهند تا دست مشتری برای چیدمان دلخواه وسایل آزاد باشد .

 

جنس کابینت روشویی

مواد مختلفی برای ساخت این کابینت ها مورد استفاده قرار می گیرد . سعی بر این است که در ساخت آنها از مواد اولیه هایی استفاده شود تا بتوان آنها را ترکیب کرد ، در عین حالی که مواد اصلی تمامی آنها اصولا از یک نوع ماده باشد .

به موادی که از آنها برای تولید استفاده می شود اشاره می کنیم :

فلز

اولین نسل از روشویی کابینتی که وارد بازار شد از همین جنس بود و استقبالی که از آنها به عمل آمد نیز قابل توجه بود . از عواملی که در این استقبال نقش داشتند می توان به استحکام بالای آنها به اضافه ی طول عمری مناسب اشاره کرد . معایبی که برای آنها می توان شمرد خوردگی به مرور زمان ، تغییر ظاهری آنها در طول زمان و ایجاد کردن سرو صدا در هنگام استفاده بود که کم کم آنها را از گود رقابت خارج کرد .

 

چوب و ام دی اف

وزن پایین آنها ، نماهای زیبایی که دارند و سرو صدایی کمتر از نوع فلزی ، باعث شدند تا این مدل ها جایگزینی بهتر برای نوع فلزی باشند . تنوع بالا در طراحی و نمایش سبک هایی جدید  ، همانند سبک ممبران ، موجب گشت تا بازار خوبی داشته باشند و همچنان نیز بخشی از آن بازار خوب فروش را شاهد هستیم . دلیل موثر در کاهش توجه به این مدل را می توان در قابلیت نفوذپذیری آنها در مقابل رطوبت دانست .

 

چوبی به همراه روکش pvc

خاصیت آب گریز بودن pvc و مقاومتی که در مقابله با رطوبت از خودش نشان داده است به اضافه تحمل بالای آن در شرایط سخت محیطی با رطوبت بالا ، دلایلی هستند که این محصول جای خودش را در بازار فروش پیدا کند . این ماده که تحت عنوان روکشی برای کابینت های چوبی استفاده می گردد از عوامل دوباره جان گرفتن محصولات چوبی بوده است و توانسته جایگاهی مجدد برای خودش داشته باشد .

 

pvc

موفقیتی که این ماده به عنوان روکش برای محصولات چوبی از خودش نشان داد تولید کنندگان را به این فکر انداخت که چرا از این ماده به عنوان ماده اصلی و خالص برای تولید محصول خود استفاده نکنند ؟ فروش روشویی با ماده pvc با توجه به امتیازاتی که این محصول دارد رو به فزونی است . مزایای آن را می شود در طول عمری به مراتب بالاتر ، مقاومتی بسیار چشمگیر در برابر رطوبت ، راحت بودن کار با آنها و تنوع بالای این محصول دانست .

آسیب پذیری پایه های کابینت روشویی

یکی از مشکلات حاد در این محصولات ، خراب شدن تدریجی پایه ها بر اثر تماس دایمی یا زیاد با رطوبت است . جهت رفع این مشکل اقدام به تولید کردن پایه ها با موادی مصنوعی و طبیعی کرده اند تا این ضعف را جبران بکنند .

از موادی که برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند می توان به موارد زیر اشاره داشت :

سرامیک معمولی

سطح براق این ماده آن را در برابر رطوبت مقاوم کرده و علاوه بر آن از خط خوردگی ها نیز جلوگیری می کند .

کورین

از مواد مصنوعی است که با بهره بردن از آکریلیک جهت پوشش دادن برای سطوح کابینت روشویی ساخته می شود .

تراکم پذیری ، جلای خوب ، تنوع و در عین زیبایی ، از مزایای آن است .

نکته

از معایب استفاده از آکریلیک در این نوع ، قابلیت خراشیدگی و سوختن راحت آن است که البته تعمیر نمودن و تمیزکاری آن نیز کار چندان دشواری نیست .

کوارتز

تنها پنج درصد از این ماده که برای تولید کابینت استفاده می گردد ، مصنوعی است و باقی آن طبیعی اند . استحکام بیشتری را از نوع کورین داراست و عوامل هایی چون تراکم بالا و یا غیر متخلخل بودنش که از اجتماع باکتری ها نیز جلوگیری می نماید ، باعث شده تا موردی قابل اطمینان برای خرید باشد .

 

 

امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید

مجموعه الیت - پخش تهران