ماجراجویی در جنگل های آمازون


کد خبر: 4


تاریخ خبر: 1398/01/04


تعداد بازدید: 343
ماجراجویی در جنگل های آمازون

 

جنگل های آمازون در شمال آمریکای جنوبی قرار گرفته‌اند که بیشتر مساحت آن در برزیل و پرو می‌باشد. اکوسیستم این جنگل ها در وسعت و تنوع بی‌نظیر است به گونه‌ای که هر کسی را جذب خودش می کند. رودخانه آمازون از مجموع هشت رودخانه بزرگ بعد از خودش آب بیشتری دارد. جنگل های آمازون را می توان آغاز فصل بهار زندگی کره زمین دانست زیرا زمین می تواند در این جنگل های عظیم تنفس کند. گردشگران بسیاری دوست دارند که از این مکان منحصر به فرد بازدید کنند و می توان گفت که دیدن جنگل های آمازون در لیست آرزوی همه آن هایی است که عاشق ماجراجویی و طبیعت هستند. در ادامه با الی گشت به مطالعه راهنمای کامل جنگل های آمازون بپردازید.

چه موقع به جنگل های آمازون برویم

اردیبهشت تا تیرماه بهترین زمان برای بازدید است زیرا در میان ماه های پر باران (بهمن تا فروردین) و گرم ترین ماه ها (شهریور تا آبان) قرار دارد. همچنین زمان دیگر که آب رودخانه آمازون در بالاتری حد خود قرار گرفته و اطراف خود را در بر میگیرد بسیار خوب می باشد. آمازون 12 تا 15 مترمکعب در سال افزایش می یابد و هیچ تجربه ای بهتر از این نیست که در یک قایق کانو به کشف جنگلی که در آب غرق شده است بپردازید. البته اگر می خواهید بیشتر طبیعت گردی کنید، فصل خشک برای شما بهتر خواهد بود.

تجربه آمازونی

روش معمولی که بیشتر گردشگران در تور لحظه آخری  برای تجربه جنگل های آمازون دوست دارند، اقامت در کلبه های جنگلی است. بیشتر این کلبه ها ویژگی هایی نظیر اتاق خصوصی و غذاهای خوب دارند، اما خدماتی نظیر حمام اختصاصی و برق 24 ساعته در کلبه های مختلف، متفاوت است. بسیاری از این کلبه ها به شما فضایی برای شب مانی در جنگل را ارائه می دهند که معمولا آن ها همراه با تورهایی که بین دو تا سه روز طول می کشد ارائه می شوند. شما می توانید از تورهای بسیار زیادی که برای این فعالیت ها موجود است یکی را انتخاب کنید و به میان جنگل های آمازون بروید.

قایق های رودخانه ای روش دیگری برای تجربه آمازون است. این قایق ها در میان رودخانه پیش می روند و گاهی برای استراحت توقف می کنند. قایق ها در خدمات موجود داخل آن دارای تفاوت هایی هستند. سفر با این قایق ها معمولا پنج تا ده روز طول می کشد. بالا رفتن تخصصی از درخت و ماهیگیری نیز در آمازون محبوبیت دارد و می تواند به عنوان سفرهای روزانه یا به عنوان بخشی از تورهای قایقرانی یا کلبه های جنگلی تنظیم شود.

کلبه های جنگی آمازول

فعالیت هایی در جنگل های آمازون در تور لحظه آخری وجود دارد که معمولا اغلب گردشگران انجام می دهند. از جمله به یادماندنی ترین این فعالیت ها می توان به طبیعت گردی های طولانی و یا قایق کانو سواری نام برد که برای لذت بردن و کسب اطلاعات در مورد جنگل و البته دیدن چند گونه از حیوانات انجام می شود. شما همچنین می توانید از یک خانه محلی بازدید کنید، شبی را در جنگل سپری کنید و کارهای جالبی نظیر ماهیگیری انجام دهید.

موجودات عجیب آمازون

کینکاجو

این جانور از هم خانواده راکن ها به حساب میآید و دارای دمی طلایی رنگ است. کینکاجو که خرس عسل نیز نامیده میشود، عمدتا در شاخ و برگ درختان زندگی میکند و غذای اصلی اش نیز میوه ی درختان است. این جانور با توانایی بالا رفتن از شاخه ها و با استفاده از زبان 12 سانتی متری خود، میوه ی درختان را میچیند و شهد گل ها را میمکد.

مارماهی الکتریکی

این جانور در رودخانه های کم عمق و تیره زندگی میکند و دارای صدها ولت نیروی الکتریکی است که میتواند یک انسان بالغ را کاملا بی حس کند. این حیوان که دارای دید بسیار ضعیفی است، از حرکت قربانیان پی به وجود آنها میبرد. مرگ منسوب به این حیوان احتمالا به خاطر غرق شدن در زمان فلج شدن است. علی رغم نام این جانور، مارماهی الکتریکی به مارماهی های معمولی شباهتی ندارد و بیشتر به گروه ماهی های الکتریکی چاقو مربوط میشود.

قورباغه سمی دارتی

این قورباغه های رنگین پوست، در زمره سمی ترین موجودات کره زمین قرار دارند. درواقع رنگ بلقوه آنها، هشداری برای شکارچیان و دشمنانشان میباشد. این جانور آنقدر زهر آگین است که شکارچیانش صرفا با لمس کردن پوست آن از پای در میآید. دانشمندان به این موجودات قورباغه سمی دارتی میگویند، به این دلیل که سرخپوستان برای سمی کردن دارت های خود از آنها استفاده مینمودند.

مورچه گلوله

به گزارش سفر باتو این جانور بزرگترین مورچه جهان است و تا اندازه ی انگشت کوچک یک انسان بالغ رشد میکند و دارای نیشی همانند زنبورها میباشد. برخلاف بسیاری از مورچه ها، این جانوران در طول روز بصورت انفرادی حرکت میکنند و به فعالیت روزانه خود میپردازند، با وجود اینکه زندگی اجتماعی دارند و در لانه هایی که معمولا در زیر درختان میسازند زندگی میکنند. منشا نام این جانور نامشخص است. شاید بخاطر اندازه اش باشد و یا بدلیل درد ناشی از نیش این مورچه که همانند درد گلوله است. در برخی از مناطق به این موجودات، مورچه 24 ساعته نیز میگویند. به این خاطر که مدت زمان از بین رفتن درد نیش آن در حدود 24 ساعت است. در گذشته پسران قبایل برای اثبات رسیدن به سن بلوغ، نیش این مورچگان را بدون صدا تحمل میکردند.

مارمولک عیسی

این نوع مارمولک در هنگام فرار از دست شکارچیان بر روی سطح آب با سرعتی در حدود 5 مایل در ساعت میدَود. جانور با استفاده وزن خود و همچنین کشش سطحی آب میتواند مدت محدودی بر روی آب حرکت کند اما قوانین فیزیکی و طبیعی، بزودی او را مجبور به شنا کردن خواهد کرد.

خفاش ماهیگیر

نوعی خفاش است که همانند عقاب ها، با پنجه ی خود حشرات و ماهی ها را شکار میکند. این موجود تنها نوع از خفاش هاست که قادر به شکار ماهی است. به این حیوان خفاش بالداگ نیز میگویند، چرا که همانند این نوع سگ دارای پوزه ای برآمده است.