جاذبه های منحصر بفرد در دبی را بیشتر بشناسید


کد خبر: 20


تاریخ خبر: 1398/11/27


تعداد بازدید: 453
سفر با تو : برج خلیفه از جاذبه‌های گردشگری دبی شهر دبی سراسر زیبایی و شگفتی است که اغلب ساخته دست بشر است و برج خلیفه یکی از جالب‌ترین و دیدنی ترین آنهاست .

 

برخ خلیفه با ارتفاع هشتصد و بیست و هشت متری عنوان بلندترین ساختمان دنیا را به خود اختصاص داده است و برای ساخت آن از بیش از یکصد هزار تن بتون و سی هزار تن میلگرد فولادی استفاده شده است. و نمای آن با بیست و شش هزار پانل شیشه ای آراسته شده که با انعکاس نور خورسید مانند الماسی می درخشد.

جالب است بدانید برای نظافت روزانه و منظم آن سی و شش نفر به کار گرفته شده اند تا با ظاهری زیبا در حال درخششو خود نمایی باشد . برای بالا رفتن از این ارتفاع به مشکل بر نخواهید خورد و در زمانی کوتاه توسط آسانسورهای سریع السیری که سرعت آن معادل ده متر بر ثانیه است به بالای برج خواهید رسید.

در این برج در تور دبی ارزان سه سکوی تماشا تعبیه شده  که نام دو سکوی اول At The Top است و در طبقات 124 و 125 در ارتفاع 452 متر قرار گرفته و با ایستادن بر روی آن شاهد مناظری زیبای از منطقه خواهید بود و اینجا در واقع فقط نیمی از ارتفاع این برج است !

و سکوی سوم در طبقه 148 و ارتفاع 555 متری قرار گرفته که ایستادن بر روی آن شگفت انگیز و فراموش نشدنی خواهد بود . این ارتفاع بقدری زیاد است که به آن سکوی اسکای (آسمان) می گویند. ایستادن بر روی سکو های  At The Top  برای گردشگران حدودا دویست درهم و سکوی اسکای پانصد درهم آب می خورد .

برای ورود به برج خلیفه و بازدید از آن با صفی طولانی مواجه خواهید شد که بهتر است از قبل بلیط ورودی خود را رزرو نمایید البته برای سوار شدن در آسانسور نیز در صف خواهید ایستاد . در طبقه 124 فروشگاههای متعددی وجود دارد که بازدیداز آنها سرگرم کننده خواهد بود از آن گذشته صندلی های فراوانی نیز گذاشته شده که میتوانید برای ساعتها بر روی آن نشسته و از مناظر اطراف لذت ببرید.

همچنین دور تا دور این سکو دوربین هایی وجود دارد که می توانید با آن ها به نقاط مختلف شهر زوم کنید.

 

برای بازدید از سکوی اسکای می بایست در یک لانج اختصاصی که در طبقه همکف قرار دارد منتظر بمانید. در داخل این لانج با قهوه و خرما از شما پذیرایی خواهد شد و به محض اینکه نوبتتان شد با آسانسور وی آی پی مستقیما به طبقه 148 خواهید رسید . با ایستادن بر روی  این سکو می توانید در آرامش از تماشای چشم اندازهای منحصر بفرد شهر  لذت ببرید . البته گفتنی است بازدید از این طبقه فقط سی دقیقه است و بعد از آن به طبقه 124 منتقل می شوید .

نهر زیبای دبی

 

 

نهر زیبای دبی یکی از مکانهایی است که آرامش و سکوتش شما را شگفت زده می کند و بهترین مکان برای سپری نمودن روزی به دور از هیاهو است . تجربه قایق‌سواری در نهر دبی و تماشای منظره غروب آفتاب از آنجا خاطره انگیز خواهد بود . همچنین میتوانید به منطقه‌ دیره رفته و از گشت‌ و گذار در گوچه پس کوچه هایش نهایت لذت را ببرید.

 

پارک آبی وایلد وادی

اگر در این شهر به دنبال هیجان و سرگرمی بیشتر هستید پیشنهاد ویزه ما به شما بازدید از پارک آبی وایلد وادی است . این مجموعه در منطقه ای به نام جمیرا واقع شده و وسعتی در حدود پنجاه هزار متر مربع را پوشش می دهد. در پارک آبی وایلد وادی ، با بیش از سی بازی که برای تمامی  سنین طراحی و آماده گردیده روبرو می شوید که حتی شرایط بازی برای بانوان باردار نیز وجود دارد از ان گذشته در حدود بیست استخر شنا و نیز کافه و رستورانی مناسب همه امکانات را برای روزی مفرح فراهم نموده است .

پارک آبی وایلد وادی رتبه هفتم پارک های آبی دنیا را دارد و در سال 2018 و ردیف ده پارک آبی برتر در دنیا قرار گرفت . توصیه می کنیم برای راحتی کار از قبل بلیط خود را رزرو نمایید و یا به صورت اینترنتی بلیطتان را بخرید و در صورت انصراف امکان عودت آن به مدت 24 ساعت قبل امکان پذیر خواهد بود.  بلیط ورودی برای کودکان زیر دو سال رایگان است و پسران زیر هشت فقط با والدینشان حق ورود به پارک آبی وایلد وادی در دارند .این پارک در خیابان جمیرا و مابین برج العرب و هتل جمیرا بیچ قرار دارد .  با تور استانبول ارزان راحت سفر کنید.

منطقه بازی برای کودکان

در این سرزمین از مهمانان بسیار کوچک نیز به خوبی پذیرایی می گردد. و بسیاری از بازی های مختلف مناسب سن آنها در محدود Juha's Dhow و Lagoon فراهم آمده است که اسلایدهای رنگارنگ، تفنگ های آبی، قاب های صعود و غیره نمونه ای از آنهاست . علاوه بر همه  اینها بازی ، "سطل های تخلیه" که یک بازی ویژه برای کودکان است نیز در همین جا قرار دارد . سطل تخلیه یک سطل پروازی است که به طور منظم از آب پر و خالی می گردد .