تردمیل چیست و چه انواعی دارد؟


کد خبر: 17


تاریخ خبر: 1398/09/14


تعداد بازدید: 436
تردمیل دستگاهی برای پیاده روی می باشد. که برای تمرین های قلبی و عروقی و کاهش وزن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. این وسیله در بیشتر باشگاه ها وجود دارد زیرا که اصلی ترین و بهترین وسیله ورزشی برای کاهش وزن می باشد. روی این دستگاه به راحتی می توانید راه بروید و یا بدوید.

تردمیل وسیله ای ورزشی می باشد. که با این دستگاه به راحتی می توانید در خانه راه بروید و بدوید. این وسیله انواع مختلفی دارد و برای کاهش وزن بسیار مناسب است. استفاده صحیح و درست از تردمیل موجب تقویت عضلات داخل و خارج ران و باسن، کاهش وزن، تصحیح برنامه خواب و کاهش استرس و بالا بردن انرژی بدن می شود. امروزه نیز در بازار تردمیل های مختلف و مدرنی وجود دارد که استفاده از آن موجب تناسب اندام می شود.  در این مطلب می خواهیم شما را با خرید تردمیل آشنا کنیم..

تردمیل چیست؟

دستگاه ورزشی است که شبیه ساز پیاده روی می باشد. پیاده روی نیز مادر ورزش ها است. که می توان در فضای بسته با یک دستگاه به نام تردمیل این ورزش را انجام داد. این دستگاه موتوردار است و تسمه پهنی دارد. همچنین دارای یک مانیتور می باشد که ضربان قلب و کالری و سرعت و زمان را نشان می دهد. تسمه این دستگاه باعث می شود که صفحه به حرکت درآید و شما به راحتی بتوانید روی آن راه بروید. در هنگام خرید تردمیل باید برخی از موارد مانند بدنه، موتور ، سرعت، تحمل وزن، ایمنی حرکت و ... را در نظر بگیرید. تا بتوانید یک تردمیل خوب خریداری کنید.

 

اهداف استفاده از تردمیل

•             کاهش وزن

سوختن کالری موجب می شود تا فرد وزن کم کند. استفاده از تردمیل نیز باعت سوختن کالری می شود به همین دلیل با این دستگاه فرد می تواند به راحتی وزن کم کند. مقدار کالری سوزی با این دستگاه به شدت و زمان و سرعتی بستگی دارد که روی انجام می دهید.

•             پرورش و شکل دادن به ماهیچه ها

پیاده روی برای شکل دادن به ماهیچه ها تاثیر زیادی دارد به همین دلیل وسیله مناسبی برای پرورش و شکل دادن به ماهیچه ها می باشد.

•             بهبود شرایط قلبی

تمرین های هوازی گردش خون را زیاد می کنند و قلب را بهبود می بخشد. همچنین استفامت و انعطاف پذیری مفاصل را زیاد می کند.

 

انواع تردمیل

•             دستی

این نوع بدون موتور می باشند و به وسیله کاربرحرکت می کند.

•             موتوری

این نوع دارای موتور می باشند و به وسیله فشار دادن دکمه ای به حرکت در می آید. این نوع از آنها با برق کار می کنند.

•             خانگی

این نوع بیشتر در خانه مورد استفاده قرار می گیرند زیرا که ابعاد کوچکتری دارند و قدرت آن ها پایین می باشد.

•             باشگاهی

ابعاد این نوع ها بزرگ تر می باشد و قدرت موتور بالاتری دارند. بیشتر در باشگاه مورد استفاده قرار می گیرند.

•             آبی

این نوع بیشتر در استخرها مورد استفاده قرار می گیرند. تردمیل های آبی بدون موتور و دستی می باشند.

 

ویژگی های تردمیل

•             موتور

موتور بیشترین کاربرد را در تردمیل دارد. برای اینکه تردمیل ها در دراز مدت مورد استفاده قرار بگیرند باید موتور با کیفیت داشته باشد. اگر موتور کیفیت پایینی داشته باشد. به سرعت داغ می کند و امکان دارد نیاز به تعمیر داشته باشد. برای خرید صندلی ماساژ و مشاهده بهترین  قیمت صندلی ماساژور به سایت کراس اسپرت بروید.

•             تسمه

تسمه یکی از مهم ترین قسمت های تردمیل می باشد. اگر عرض و طول آن زیاد باشد. کاربر به راحتی می تواند با آن کار کند. همچنین اگر تسمه از چند لایه ایجاد شده باشد کیفیت و طول عمر آن افزایش می یابد.

•             ضربه گیر

برای اینکه در زمان پیاده روی روی تردمیل به زانوها فشار وارد نشود ضربه گیر را قرار می دهند. با قرار دادن ضربه گیر روی آن دویدن روی آن به راحتی صورت می گیرد.

•             کنسول

کنسول که همان میز فرمان می باشد. برای کنترل دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد. با فشار دادن دکمه های کنسول می توان سرعت و شیب آن  را کنترل کرد. همچنین روی دکمه های آن قسمتی برای نگهداری قمقمه یا تبلت وجود دارد.

•             مانیتور نرخ ضربان قلب

روی تردمیل مانیتوری قرار می دهند که با راه رفتن و یا دویدن می توانید نرخ ضربان قلب را مشاهده کنید. برای اینکه مانیتور، ضربان قلب را دقیق تر نشان دهد. باید یک دستگاه دیگری را در زیر لباس و امتداد قلب قرار دهید. نام این دستگاه سینه بند نرخ ضربان قلب می باشد.

•             شیب

برای اینکه در هنگام پیاده روی تمرین های سختی را روی تردمیل انجام دهید می توانید شیب تردمیل را بالا ببرید. مقدار شیب تردمیل 15 تا 25 درصد می باشد.

•             صفحه نمایشگر

صفحه نمایشگر روی تردمیل اطلاعاتی مانند مقدار کالری، سرعت، شیب، ضربان قلب، فاصله و زمان را نشان می دهد.

•             برنامه های از پیش تعیین شده

در بخشی از تردمیل شما می توانید وزن خود را به دستگاه بدهید و مقدار کالری سوزی خود را مشاهده کنید. همچنین می توانید تا سه ماه آینده ببینید که به چه نقطه ای از هدفتان رسیده اید.

 

خطرات تردمیل

افرادی که برای اولین بار می خواهند از آن استفاده کنند. ممکن است موجب سرگیجه شوند و همچنین امکان دارد تعادل خود را از دست بدهند. به همین دلیل سقوط از آن باعث برخی از مشکلات می شود. همچنین اگر شیب و سرعت بیشتر باشد به قلب فشار وارد می شود و موجب سکته قلبی می شود. درهنگام پیاده روی اگر لباس مناسبی بر تن نکنید موجب ایجاد برخی از مشکلات پوستی خواهید شد. همچنین اگر دمای اتاق در هنگام پیاده روی مناسب نباشد موجب افت فشار خون می شود. استفاده از آن برای کسانی که دچار بیماری های استخوانی و مفصلی دارند مناسب نمی باشد و موجب درد می شود.

نکات مهم برای دویدن بر روی تردمیل

•             هنگام پیاده روی باید از کفش اسپرت استفاده کنید.

•             باید شروع و پایان حرکت با سرعت پایین صورت بگیرد.

•             باید هنگام روشن بودن از دستگاه پیاده نشوید.

•             اگر هنگام پیاده روی احساس سرگیجه کنید باید از دویدن روی آن خودداری کنید.

•             برای اینکه هنگام دویدن دچار آسیب نشوید از گرفتن دستگیره ها خودداری کنید.

قیمت تردمیل

قیمت تردمیل به عوامل زیادی بستگی دارد. به همین دلیل در بازار قیمت آن متفاوت می باشد. از جمله فاکتورهایی که در قیمت آن  تاثیر دارد، قدرت موتور، نوع شیب برقی، چند کاره بودن، نوع برند و کشور سازنده محصول می باشد.