رپورتاژآگهی-کاخ دولما باغچه ترکیه


کد خبر: 11


تاریخ خبر: 1398/05/23


تعداد بازدید: 616
کاخ دولما باغچه در استانبول ترکیه قرار دارد و در بین سال های 1843 و 1856 به دستور سلطان عبدالمجید اول که سی و یکمین پادشاه عثمانی بود ساخته شده است. کاخ دولما باغچه در مساحتی به وسعت 45 هزار متر مربع و در منطقه ای با مساحت 110 هزار متر مربع بنا شده است.

کاخ دولما باغچه ترکیه

کاخ دولما باغچه در استانبول ترکیه قرار دارد و در بین سال های 1843 و 1856 به دستور سلطان عبدالمجید اول که سی و یکمین پادشاه عثمانی بود  ساخته شده است. کاخ دولما باغچه در مساحتی به وسعت 45 هزار متر مربع و در منطقه ای با مساحت 110 هزار متر مربع بنا شده است.

کاخ دولما به عنوان مرکز اداری اصلی امپراطوری عثمانی مورد استفاده قرار می گرفت، تا قبل از کاخ دولما باغچه کاخ توپکاکی محل استقرار سلاطین عثمانی بوده است.

 

 

 

کاخ دولما باغچه در اواسط قرن نوزدهم در نزدیکی منطقه بسفر ساخته شد و پس از آن توانست جایگزین کاخ توپکاکی در استانبول شود، این کاخ توسط معمار ارشد دربار عثمانی ساخته شد و شش سلطان عثمانی ساخته شد که آخرین اقامتگاه سلطنتی پادشاهان عثمانی محسوب می شد.

این کاخ مجلل و زیبا سالیان بسیاری است که مورد بازدید و استقبال گردشگران تور ترکیه قرار گرفته است.

کاخ دولما باغچه در استانبول با داشتن مساحتی بیش از 110000 متر مربع بنا در 250000 متر مربع زمین قلعه ای بزرگ و چشم گیر بر تنگه بسفر به شمار می رود.

کاخ دولما باغچه در استانبول از سه بخش اصلی تشکیل شده

آپارتمان های اداری

حرمسرای تشریفات

سرسرای تشریفات

ابتدا مکانی که این کاخ در آن قرار گرفته خلیجی کم عمق قرار دشت که ناوگان عثمانی در آن لنگر انداخته بودند که در قرن 17 ساحل خاکریزی شد و به باغی زیبا که چندین عبارت دارد تبدیل گشت که در آن سلطان به استراحت بپردازد و از مناظر لذت ببرد.

لازم به ذکر است که در سراسر جهان می توانند با توجه به تور لحظه آخری و ارزان آنتالیا به این شهر سفر کرده و از جاذبه های شهر دیدن کنند.

 

 

دسترسی به کاخ دولما باغچه

این کاخ مجلل و دیدنی در محله بشیکتاش ترکیه در سمت اروپاییی ودر شرق تنگه بسفر واقع شده است. که در زمان حرکت به سمت میدان تکسیم کاخ دولما باغچه را خواهیم دید.

در کاخ دلما باغچه استانبول تورهای داخلی انجام می شود که راهنمایانی آن را اداره کرده و تاریخچه کوتاهی را در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهد که هر 25 دقیقه یک بار انجام می شود .

ساعت کار کاخ دولما باغچه استانبول

کل ایام هفته از ساعت  9 تا 16، روزهای دوشنبه و 5 شنبه کاخ دولما تعطیل می باشد. کل ظرفیت بازدید از کاخ در روز 1500 نفر می باشد.

علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاع از خدمات بروز ترین قیمت های تورها و همچنین اطلاع تور استانبول به وبسایت لحظه آخر مراجعه کنند.